Inwestujemy w białą zimę

Inwestujemy w białą zimę

 

Przez cały rok czekamy na piękną zimę, a potem… pojawia się on – smog. Przesłania widoki, osiada na śniegu, dusi i uprzykrza wychodzenie z domu. Słowem – utrudnia odpowiednie celebrowanie zimy. Na szczęście smog da się pokonać, a teraz do walki z nim można wykorzystać aż 100 000 zł!

Grudzień może być przepiękny. Śnieżnobiały, puszysty śnieg skrzący się w promieniach słońca! Cudowne, prawda? Niestety o to coraz trudniej, ponieważ opady białego puchu zimą nie są już takie oczywiste, a powietrze jest często i mocno zanieczyszczone.

Lokalne anomalie pogodowe są rezultatem globalnych zmian w klimacie, które są z kolei efektem działalności człowieka. Dobrym przykładem jest spalanie paliw stałych, które wiąże się ze sporą emisją CO2. To aktywność, która nie dość, że niekorzystnie wpływa na klimat, to jeszcze obniża jakość powietrza w najbliższej okolicy.

Zadanie – ekologiczne ogrzewanie!

Każdy może się podjąć misji ratowania białej zimy. Jeśli chętnych i zaangażowanych osób będzie więcej, doprowadzą do realnej zmiany. Prostym i konkretnym sposobem na walkę ze smogiem i zmianami klimatu jest na przykład wymiana starego, wysokoemisyjnego źródła ogrzewania. Dobre efekty może przynieść także termomodernizacja budynku, dzięki której będziemy ogrzewać – i w efekcie emitować – mniej.

Bycie EKO się opłaca

Bardziej efektywne ogrzewanie oznacza mniejsze rachunki! Na takich zmianach zyskuje więc nie tylko przyroda, krajobraz i planeta, ale także nasz portfel. Również dlatego, że z nowoczesnym systemem ogrzewania na pewno nie zapłacimy kar za naruszenie uchwały antysmogowej, która obowiązuje w naszym województwie. Korzyści jest tak dużo, że proekologiczne inwestycje w wymianę źródła ciepła lub termomodernizację budynku to nie tylko okazja, ale wręcz obowiązek.

Środki na wyciągnięcie ręki

Każda inwestycja wymaga finansowania. W przypadku inwestycji proekologicznych najlepszy będzie Mistrzowski kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. W ramach aktualnej propozycji dla Klientów można złożyć wniosek o kredyt w wysokości nawet do 100 000 zł, więc środków wystarczy zarówno na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań w domu, jak i na rodzinny wypad na narty. 

Jest szansa, że niebawem białe szaleństwo będzie ponownie śnieżnobiałe – wszystko zależy od nas i od naszej motywacji do ekologicznych inwestycji.