Jak przygotować portfel na wiosnę

Jak przygotować portfel na wiosnę

Wydawałoby się, że po zimowych wydatkach zasłużyliśmy na wiosenne odrodzenie w domowych finansach. Tymczasem na liście zadań pojawiają się kolejne pozycje – remont, ogródek, aktywny wypoczynek... I jak tu zamrażać wydatki, gdy za oknem mamy odwilż? Na szczęście istnieją sposoby by zadbać o zapas gotówki.

Gdy już wydaje się, że czas największych wydatków minął i mamy za sobą noworoczne wyprzedaże, walentynki czy Święta Wielkanocne, zaczyna się czas odświeżania szaf po zimie. Mało tego! Nagle okazuje się, że w domu rosną nam rowerzyści, którzy domagają się nowego sprzętu, a przydomowy ogródek wygląda jak po wojnie. A to przecież nie wszystko. Na horyzoncie powoli pojawiają się też wydatki związane z majówką i innymi okazjami…

Zadanie 1: przygotowania do wymiany garderoby

Już na początku wiosny będziemy musieli zmierzyć się z większymi zakupami odzieżowymi. Po długiej zimie w izolacji jesteśmy spragnieni nowych ubrań i odświeżonych stylizacji. Sklepy, które zostały mocno dotknięte kryzysem związanym z pandemią pilnie potrzebują gotówki. To oznacza, że możemy się spodziewać przecen i kolejnych wyprzedaży. Nawet jeśli rabaty nie obejmą większości artykułów, to z pewnością trafią się perełki, na które warto przygotować fundusze.

Zadanie 2: wybór narzędzi finansowych

Na wszelki wypadek lepiej się uzbroić w sprawdzone narzędzia finansowe. Dobrymi przykładami są odnawialny limit kredytowy i karta kredytowa. Można z nich korzystać na co dzień, a i w potrzebie sprawdzają się doskonale.

Oba rozwiązania są wygodne i w pełni bezpieczne. W przypadku limitu nie ma konieczności składania kolejnych wniosków przed każdym zakupem – transakcję potwierdzamy kodem SMS i możemy kupować dalej. Z kolei płatność za zakupy internetowe kartą kredytową Santander Consumer Banku – banku od kredytów potwierdzamy kodem 3D Secure otrzymanym przez sms oraz samodzielnie nadanym hasłem. To podwójna ochrona, dzięki której możemy czuć się pewnie, że nasze pieniądze nie trafią w niepowołane ręce.

Zadanie 3: rozłożenie wydatków w czasie

Innym sposobem na nadchodzące wydatki mogą być wygodne zakupy na raty w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Ich oczywistą zaletą jest to, że płatność rozłożona jest na kilka miesięcy, a zakupem cieszymy się od razu. W kontekście korzystania z atrakcji niedługiego przedwiośnia to bardzo przydatne rozwiązanie. Oszczędzanie pieniędzy na sprzęt dobrej jakości może się przecież skończyć tak, że potrzebną kwotę uzbieramy na przełomie października i listopada…

Zadanie 4: powrót do realizacji planów

Na większe wydatki, o które wiosną nietrudno, idealny będzie kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Zanim świat wróci do normy, wyremontujemy garaż, urządzimy mieszkanie lub zainstalujemy kino domowe. Albo wykupimy wakacje, na które przecież zasłużyliśmy jak na nic innego.

Pamiętajmy, że z pandemią jest jak z zimą – nawet ta najgorsza w końcu mija. Warto być wtedy przygotowanym na kolejne wyzwania, przyjemności i plany.