Finansujemy odnawialne źródła energii w domach Polaków

Odnawialne źródła energii finansowane w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Jednym ze sposobów dbania o naszą planetę może być szersze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Pomocą w tym obszarze służy Santander Consumer Bank – bank od kredytów, który umożliwia Klientom sfinansowanie na specjalnych warunkach tego typu inwestycji

Santander Consumer Bank we współpracy z kilkuset partnerami handlowymi w całej Polsce oferuje specjalny kredyt ratalny dla klientów zainteresowanych zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła.  

Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenia, które mogą zastąpić klasyczne sposoby ogrzewania domu i wody. Są całkowicie zautomatyzowane i nie wymagają codziennej obsługi. Panele fotowoltaiczne, czyli inaczej panele słoneczne,  służą wytwarzaniu prądu stałego. Na ich rosnącą popularność ma wpływ m.in. możliwośc odliczenia, począwszy od rozliczenia za 2019 r., od podstawy opadatkowania wydatków poniesionych na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją termomodernizacji. Polacy zaczynają dostrzegać korzyści płynące z przejścia na odnawialne źródła energii. Decydując się na na instalację fotowoltaiki, właściciel domu staje się producentem energii elektrycznej. Dzięki temu nie tylko pomaga planecie, ale również obniża koszty eksploatacji domu, ponieważ nie korzysta z energii dostępnej z sieci.

Partnerzy działający w branży odnawialnych źródeł energii mogą już proponować swoim klientom skorzystanie z kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank przy zakupie produktów potrzebnych w instalacji OZE. Okres kredytowania  wynosi  nawet 84 miesiące (7 lat), co daje możliwość rozłożenia dużych kwot na dogodne, niskie raty. Maksymalna wartość kredytowanego towaru/usługi to 50 000 złotych. Jeżeli jednak potrzebne środki przekraczają tę kwotę,  można wpłacić sprzedawcy nadwyżkę (wpłatę własną), a pozostałą sumę wraz z kosztami kredytu rozłożyć na raty.

W Santander Consumer Banku udzieliliśmy od stycznia 2019 r. kilku tysięcy kredytów na zakup i montaż instalacji fotowoltanicznych i pomp ciepła. Średni okres finansowania, na który decydują się klienci to 59 miesięcy, a średnia kwota przyznanego kredytu to 23 000 złotych. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie takimi rozwiązaniami finansowania, bo z jednej strony Polacy stają sie coraz bardziej ekologiczni, z drugiej tworzą swoje przestrzenie w bardziej zrównoważony sposób – mówi Piotr Dolata, członek zarządu Santander Consumer Banku.

Proponowane finansowanie to bardzo konkurencyjny produkt finansowy wśród kredytów dedykowanych na zakupy w branży alternatywnych źródeł energii. W procesie przyznawania kredytu Santander Consumer Bank akceptuje dochody w obcych walutach. Po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej klient nie przechodzi weryfikacji terenowej.

Polecane artykuły
Zdalni nowych inspiracji w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Zdalni nowych inspiracji

18 maja 2020 Poznaj nas
Czy szkolenia firmowe spędzają Ci sen z powiek? Czy wiedza na temat zmian w produktach czy...
Czytaj więcej
Aplikacja mobilna Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Aplikacja zawsze pod ręką

10 marca 2020 Bank Możliwości
Kredyty to pomocne narzędzia w finansowaniu naszych planów, ale także ważne zobowiązania. Dlatego...
Czytaj więcej
Zielona energia na raty w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Zielona energia na raty

12 lutego 2020 Bank Możliwości
Troska o środowisko naturalne może przybierać różne formy – od zmiany codziennych nawyków po ważne...
Czytaj więcej