Dlaczego warto bankować przez internet?

Bankuj bezpiecznie np. korzystając z kredytu gotówkowego online

Niektóre rozwiązania są tak intuicyjne, komfortowe, szybkie i bezpieczne, że nie wyobrażamy sobie powrotu do czasów, w których jeszcze nie były dostępne. Tak jest na przykład z korzystaniem z usług bankowych, np. kredytu przez internet czy zarządzania naszymi finansami online

Przyzwyczajenie to potężna siła. Zmiana wieloletnich nawyków najczęściej wymaga systematyczności, samozaparcia i czasu. I to liczonego w miesiącach. Ale czasem nowe rzeczy są po prostu bezkonkurencyjne i wystarczy spróbować raz, by je polubić, stosować i polecać innym. Trzeba tylko wykonać ten pierwszy krok i przełamać lęk lub rutynę. Bankowość elektroniczna, czyli popularne aplikacje mobilne czy bankowość internetowa, to rozwiązanie, które w pierwszym kontakcie może odrobinę onieśmielać. Dotyczy to zwłaszcza osób, które rzadko korzystają z internetu i lubią czuć ciężar pieniędzy w kieszeni. Dzisiaj także bez konieczności wychodzenia z domu możemy zacząć oszczędzać online, czy zawnioskować o kredyt gotówkowy w 100% zdalnie.

Co szczególnie warto robić online?

Jedną z najczęściej wykonywanych czynności bankowych jest przelewanie pieniędzy. To opłaty za rachunki, kursy, abonamenty itp. Wciąż można to oczywiście robić w tradycyjny sposób, wpłacając gotówkę na poczcie lub okienku kasowym danej instytucji. Jednak proste porównanie czasu, który ta czynność zajmuje, z czasem poświęcanym na przelewy online pokazuje, że stanie w kolejkach to zajęcie wyłącznie dla wyjątkowo cierpliwych fanów bardzo tradycyjnych rozwiązań. W dobie zagrożenia pandemicznego przelewy internetowe zyskują dodatkowy atut – są idealnie bezkontaktowe i redukują ryzyko do zera.

Podobnie jest z lokatami i kredytami, choć ich wersje elektroniczne nie są jeszcze tak popularne jak przelewy. A przecież są równie wygodne i bezpieczne. Do tego nie wymagają bliskiego kontaktu z pracownikami i pozostałymi klientami banku, co obecnie jest bardzo istotne. Z procesu wnioskowania o nowoczesne produkty bankowe można nawet wyeliminować konieczność kontaktu  z kurierem, który przyjeżdża z umową. Weryfikacja tożsamości może się bowiem odbyć poprzez przelanie niewielkiej kwoty, najczęściej 1 zł, z własnego konta, a dokumenty są dostarczane w formie elektronicznej. Taką opcję mają np. wnioskujący o Kredyt bez wychodzenia z domu.

Coraz wygodniej i szybciej

Twórcy i operatorzy nowoczesnych narzędzi finansowych robią wszystko, by zadbać o wygodę i czas klienta. W Santander Consumer Banku – banku od kredytów klienci banku, który korzystają z bankowości internetowej na co dzień, przy składaniu wniosku nie muszą nawet podawać części danych – bank „zaciąga” je automatycznie i bezpiecznie ze swoich systemów. Wygląda więc na to, że bankowanie online już tylko zwiększa swoje ewidentne przewagi nad tradycyjnymi, stacjonarnymi procesami, które wymagają wizyt w placówkach. Warto z tego korzystać, bo dzisiaj, aby zrealizować nasze plany, niezależnie od tego, czy są związane z remontem, organizacją świąt, ważną uroczystością, nie trzeba wychodzić z domu – wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje bankowanie online.

Polecane artykuły
Bezpieczne zakupy z kartą kredytową i nie tylko

Jak bezpiecznie korzystać z promocji?

04 listopada 2020 Blisko Ciebie
Black Friday i Cyber Monday to dni, w których obowiązują najbardziej atrakcyjne promocje na towary...
Czytaj więcej
Oszczędzanie online w Santander Consumer Banku

Jak korzystnie oszczędzać online?

23 września 2020 Bank Możliwości
Do niedawna w gąszczu poradników tłumaczących, jak kupować online, oszczędzanie online się nie...
Czytaj więcej
Bądź smart bez wychodzenia z domu - Santander Consumer Bank - bank od kredytów

Jak być smart bez wychodzenia z domu?

23 marca 2020 Blisko Ciebie
Rozwój technologii w ostatnich latach był tak dynamiczny, że obecnie wiele spraw możemy załatwić...
Czytaj więcej