Bezpieczeństwo krok po kroku

Bezpieczeństwo krok po kroku

Mało kto czuje się totalnie bezpiecznie. Niewiele osób doświadcza także przeciwności tego stanu, czyli uczucia olbrzymiego zagrożenia. Zwykle sytuujemy się między tymi dwiema skrajnościami. Minimalizujemy niektóre niebezpieczeństwa, a o innych staramy się nie myśleć i mamy nadzieję, że nas to nie spotka. Jednak w każdym momencie możemy się zabezpieczyć trochę bardziej. Jak to zrobić?

O tym, że różnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa przekonuje pierwsza lepsza wyprawa w góry lub nad jezioro. Spotkamy tam zarówno osoby zabezpieczone od stóp do głów i przygotowane na dowolne warunki pogodowe, jak i beztroskich fanów magicznego zaklęcia „jakoś to będzie”. Gdy pojawia się przeszkoda bądź niebezpieczeństwo, ci pierwsi wyciągają przygotowany sprzęt lub odzież, a ci drudzy zastanawiają się, dlaczego spotkało ich takie nieszczęście. Może dlatego, że wciąż nie zrobili kilku kroków w kierunku optymalnej ochrony przed zagrożeniami.

Krok 1: bezpiecznie w domu

Ognisko domowe powinno ogrzewać, ale nie parzyć. To oznacza, że dom ma być prawdziwym schronieniem, miejscem wytchnienia i odpoczynku. We własnych czterech ścianach nie możemy funkcjonować w trybie ciągłej czujności, bo w ten sposób szybko się wykończymy, a nasz stres odbije się na domownikach.

Żeby dom był komfortową twierdzą, należy wykonać kilka podstawowych czynności. Uszczelniamy okna, dokonujemy przeglądu instalacji gazowej i eliminujemy wszelkie fizyczne zagrożenia (ostre końcówki, nieprzymocowane do ściany komody i szafy, luźne fragmenty linoleum, wystające kable, leżące na wierzchu narzędzia i potencjalnie niebezpieczne sprzęty). Najlepiej przerobić w głowie najgorsze możliwe scenariusze związane z każdym obiektem i pomieszczeniem, a potem kolejno eliminować niebezpieczeństwa. Oczywiście elementem obowiązkowym jest ubezpieczenie mieszkania.

Krok 2: bezpiecznie w aucie

Samochód to prywatna, wyizolowana przestrzeń, która daje nam złudzenie pełnego bezpieczeństwa. Jednak ona także wymaga naszej interwencji. Po pierwsze, zadbajmy o elementy obowiązkowe – gaśnica, apteczka itd. Następnie upewnijmy się, że a aucie zawsze znajduje się to, co może wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo wszystkich podróżnych. Fotelik dla dziecka, niezbędne leki, zapas wody.

Latem pakujemy krem chroniący przed słońcem, zimą dodatkową parę rękawiczek. Przygotujmy żelazny zestaw samochodowy, a potem przed każdą większą zmianą pogody i innych warunków, uzupełniajmy go o elementy, które mogą się przydać. Nie zapominajmy o ubezpieczeniu auta.

Krok 3: bezpiecznie w podróży

Wiele osób ogranicza podróżną profilaktykę do wykupienia najtańszego ubezpieczenia. W ten sposób jedynie uspokajają sumienie, by potem szybko zająć myśli nadchodzącymi atrakcjami. Tymczasem ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne, a jego prawdziwą wartość poznaje się w momencie, gdy staje się potrzebne. Lub gdy czyta się dokładnie warunki. Szczególnie w trakcie pandemii warto zwrócić, czy umowy ubezpieczeniowe zawierają wyłączenia związane z leczeniem koronowirusa. Wśród ubezpieczeń Santander Consumer Banku np. w ramach MediPakiet wspieramy finansowo leczenie COVID-19 u jego posiadaczy.

Równie sumiennie należy podejść do innych formalności, zwłaszcza teraz. Granice są zamykane i otwierane, pojawiają się nowe wymagania. W niektórych przypadkach przed podróżą należy zrobić test na COVID-19. To nie jest czas dla lekkomyślnych podróżników. Zresztą takiego czasu nigdy nie było. Dlatego właściciele TurboKARTY mogą korzystać z bezpłatnego  ubezpieczenia Car Assistance, które pomoże każdemu, kto planuje bliskie i dalekie podróże z samochodem. Dodatkowo można liczyć na zwroty za płatności nawet do 360 zł w skali roku.

Krok 4: bezpiecznie w życiu

Generalnie w życiu jest podobnie jak w każdej wymienionej dziedzinie i sytuacji. Lepiej być dobrze, ale tak naprawdę dobrze, zabezpieczonym. A absolutnie najważniejsze jest zdrowie. Jego solidną ochronę zapewnia MediPakiet Plus, który jest dostępny w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. To kompleksowa pomoc medyczna i opiekuńcza dla jednego ubezpieczonego lub całej rodziny (w zależności od wariantu i opcji), obejmująca także zachorowania na koronawirusa. Wizyty lekarskie, konsultacje, badania, zabiegi, opieka pielęgniarska, dostawa leków i transport medyczny to tylko cześć usług wchodzących w skład pakietu. To idealna, wielofunkcyjna ochrona zdrowia w niespokojnych czasach.

Krok 5: bezpiecznie w sieci

Czysto fizyczne bezpieczeństwo to nie wszystko. Zwłaszcza teraz, gdy tak dużo czasu spędzamy w sieci. Równie intensywnie poruszają się w niej oszuści, którzy tylko czekają na najbardziej banalne błędy i zaniechania.

Zostawmy je innymi. Wystarczy naprawdę niewiele, by ustrzec się przed podstawowymi pułapkami. Nie klikajmy w podejrzane linki z nieznajomych źródeł, sprawdzajmy dokładnie kwoty zakupów, weryfikujmy prośby o dodatkowe opłaty i korzystajmy z zaufanych sklepów. A jeśli decydujemy się na zakupy warto skorzystać ze wspomnianej wyżej TurboKARTY, w której wdrożono usługę bezpiecznych zakupów w sieci 3DSecure.