Wyzwanie – sprytne oszczędzanie!

Wyzwanie – sprytne oszczędzanie!

O tej porze roku powoli zapominamy o nierealistycznych postanowieniach noworocznych i przestawiamy się na konkretne planowanie wiosny i lata. To idealny moment na rozpoczęcie oszczędzania na wakacje. Oto poradnik dla tych, którzy chcą to zrobić sprytnie i wygodnie.

Nie możesz się doczekać letniego relaksu na wyjeździe? A może potrzebujesz odmiany i marzy Ci się remont mieszkania? Zacznij finansowe przygotowania już teraz. Pozwoli to uniknąć obsesyjnego liczenia każdej wydawanej złotówki lub szukania błyskawicznych pożyczek, które załatają dziury w portfelu. Finansowa improwizacja nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej zebrać potrzebną kwotę wcześniej, a potem z radością realizować plany, pamiętając tylko o limicie wydatków, jaki sobie założyliśmy na całe przedsięwzięcie.

Oszczędzanie może być wygodne

Do budowania wakacyjnego budżetu wystarczy tylko jedno, ale za to niezwykle funkcjonalne i efektywne narzędzie. To Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku. Można powiedzieć, że to taka elektroniczna skarbonka bez limitów wpłat i wypłat oraz bez opłat za transakcje i prowadzenie. Odłożone w niej pieniądze są dostępne przez całą dobę, a sam proces zakładania rachunku jest błyskawiczny, wygodny i bezpieczny. Można to zrobić online, bez wychodzenia z domu.

Oszczędzanie może być efektywne

Szczególnie warto się zainteresować tym rachunkiem właśnie teraz. Dlaczego? Wciąż dostępne jest promocyjne oprocentowanie w wysokości 1% dla nowych środków. Dzięki temu odkładana suma będzie rosła szybciej i w efekcie będziemy dysponować wyższym budżetem. A przecież o to chodzi w sprytnym oszczędzaniu! Po zakończeniu tej promocji, środki nadal będą pracowały na korzystnym oprocentowaniu do 0,30%.

Oszczędzanie może być elastyczne

Rozkładanie większych wydatków na kilka miesięcy to sprawdzona strategia na mniej pewne czasy. A jeśli w dodatku zaoszczędzoną kwotę możemy w każdym momencie wypłacić bez utraty odsetek, czujemy się bezpieczniej. Wiemy, że dysponujemy gotówką, która posłuży do sfinansowania wakacyjnych celów, ale w razie czego może zostać przeznaczona na inne, niespodziewane potrzeby.

W obecnych czasach elastyczność jest jedną z najważniejszych cech produktów bankowych. Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku – banku od kredytów to finansowa elastyczność w najlepszym wydaniu.