7 sposobów na Boże Narodzenie w stylu smart

7 sposobów na Boże Narodzenie w stylu smart - także z TurboKARTĄ Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Koniec roku kojarzy się nam ze Świętami, szaleństwem zakupów i napiętym budżetem. Jak sprawić, aby od Mikołaja nie dostać rózgi za niedbanie o nasze finanse? Mamy na to 7 sprawdzonych patentów

Przygotowania do Bożego Narodzenia rozpoczynają się coraz wcześniej. Pierwsze promocje i dekoracje pojawiają się w sklepach już w październiku, a listopad to prawdziwy wysyp okazji. Żeby się w nich nie pogubić, należy dokładnie zaplanować wydatki i cierpliwie czekać na faktyczne, a nie tylko pozorne, przeceny.

SPOSÓB 1: BLACK FRIDAY

W tym roku z zakupami warto poczekać do 29 listopada, bo tego dnia ceny wielu produktów będą niższe niż kiedykolwiek. Black Friday to dzień przedświątecznych okazji zakupowych, który od lat rozpala zmysły klientów w USA. W Polsce obniżki zwykle obowiązują przez cały weekend, a w niektórych przypadkach nawet przez tydzień.

SPOSÓB 2: ROZŁOŻENIE SIŁ

Przygotowania do Świąt są jak maraton, a tym biegu nie warto się forsować na pierwszych kilometrach. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie rozplanowanie zakupów na co najmniej dwie pensje. Szok dla portfela będzie mniejszy, a przy okazji zyskamy więcej czasu na wyszukiwanie okazji cenowych.

SPOSÓB 3: DZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY

W dobie olbrzymiej popularności zakupów przez internet, nie może dziwić fakt, że również przed Świętami Polacy przeprowadzają prawdziwy szturm na ofertę sklepów online. 10 grudnia będzie można skorzystać z Dnia Darmowej Dostawy, w którym udział zapowiedziało już wiele popularnych sklepów. Po odjęciu kosztów przesyłki ceny w sklepach online będą jeszcze bardziej kuszące.

SPOSÓB 4: VISA OFERTY

Kupowanie może się opłacać i to przez cały rok. Każdy kto posługuje się kartą Visa, może ją zarejestrować na visaoferty.pl lub przez aplikację mobilną, korzystać z ofert promocyjnych i cieszyć się zwrotem części wydanych pieniędzy na kartę. To bardzo wygodny sposób na oszczędzanie podczas przedświątecznych zakupów.

SPOSÓB 5: ZNIŻKI NA KARTACH KREDYTOWYCH

Karty kredytowe są idealne również na większe zakupy. Nie trzeba czekać na pensję, z atrakcyjnych okazji zakupowych można skorzystać w każdej chwili, a kartę można spłacić po wpływie wynagrodzenia na konto. Jednak to nie wszystkie zalety kart. Wiele z nich umożliwia korzystanie ze specjalnych zniżek. Dostępna w Santander Consumer Banku – banku od kredytów TurboKARTA umożliwia zwrot 3% wydatków za paliwo i 1% za inne zakupy. W ten sposób można bez wysiłku oszczędzić do 30 zł miesięcznie! Po kilku miesiącach korzystania z karty uzbiera się w ten sposób niezła sumka na świąteczny prezent dla bliskiej osoby.

SPOSÓB 6: (NIE)PRAWDZIWE OKAZJE

Sprzedawcy chętnie stosują promocje, bo wiedzą, że to wabik na klientów. Jednak w gąszczu okazji należy się dokładnie przyglądać każdej ofercie. Dobrym rozwiązaniem będzie porównywanie cen tych samych produktów w różnych sklepach, bo czasem przeceny są jedynie pozorne. Częstą praktyką w sklepach jest obniżanie cen kilku kluczowych produktów, które mają nas przyciągnąć i zachęcić do większych zakupów. Nikt jednak nie wspomina o tym, że ceny innych produktów są dużo wyższe niż u konkurencji. 

SPOSÓB 7: OSTROŻNOŚĆ

Wszystkie wymienione sposoby mogą być skuteczne, ale aby tak było, przy każdym z nich trzeba się podeprzeć dodatkowym trikiem. Jest nim szczególna ostrożność. W czasie przedświątecznej gorączki nieuczciwi sprzedawcy nie śpią. Wręcz przeciwnie! Wykorzystują fakt, że nasza czujność jest osłabiona. Przed każdym zakupem należy dokładnie sprawdzić sklep, sprzedawcę i zasady promocji. Szczególnie podejrzane są okazje tak atrakcyjne, że wręcz niewiarygodne. Nie dawajmy im więc wiary.

Przemyślane przedświąteczne zakupy mogą przynieść  i oszczędność i satysfakcję. Gdy wydamy mniej i będziemy mieli świadomość tego, że nie daliśmy się złapać na sztuczki sprzedawców, świętowanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Tego Wam życzymy!

Polecane artykuły
eRaty w Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Jak robić e-zakupy i nie dać się nabrać?

21 października 2019 Bank Możliwości
Zakupy przez internet stają się coraz popularniejsze i trudno się temu dziwić, bo są niezwykle...
Czytaj więcej
Karta kredytowa w Santander Consumer Banku

Karta kredytowa bez tajemnic

02 kwietnia 2019 Bank Możliwości
Miliony Polaków używają kart kredytowych podczas codziennych zakupów. Ponad połowa z nich, według...
Czytaj więcej
Wyprzedaże Santander Consumer Bank

Co drugi Polak skorzysta z wyprzedaży

27 grudnia 2018 Blisko Ciebie
Co dziesiąty Polak musiał zrezygnować z własnych przyjemności w związku z dużymi wydatkami na...
Czytaj więcej

Najnowsze w Social Media

YouTube