Warto wziąć udział w Akademii Rozwoju

Akademia Rozwoju Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Kto stoi w miejscu w życiu zawodowym, ten tak naprawdę się cofa, bo świat pędzi do przodu. Dlatego lepiej zawsze trzymać rękę na pulsie i nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Pracownicy Santander Consumer Bank mogą to robić w ramach Akademii Rozwoju, czyli autorskiego programu szkoleniowego dla pracowników oddziałów własnych i partnerskich.

Jak rozwija (się) Akademia Rozwoju

W wiosennej edycji programu wzięło udział aż 632 pracowników oddziałów z całej Polski. To oznacza, że o wzrost swoich kwalifikacji postanowiły zadbać średnio niemal dwie osoby w każdej placówce. Te liczby napawają optymizmem i są bardzo dobrym prognostykiem przed kolejnymi odsłonami akademii. Pracownicy oddziałów coraz częściej chcą się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. W Akademii Rozwoju korzystają z trzech rodzajów szkoleń:

- Strefa Wymiany Wiedzy to zbiór szkoleń prowadzonych przez ekspertów z biura głównego oraz ekspertów z terenu. Tematyka jest szeroka i obejmuje między innymi takie zagadnienia jak: ograniczanie ryzyka kredytowego, standardy obsługi klienta, media społecznościowe, BIK i reklamacje,

- szkolenia trenerskie są skierowane do pracowników, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności coachingowe oraz popracować nad wystąpieniami publicznymi,

- szkolenia menadżerskie są przeznaczone dla kadry kierowniczej i poświęcone głównie sprzedaży, różnym aspektom zarządzania zespołem oraz narzędziom motywacyjnym.

W dzisiejszych czasach zdobywanie nowych umiejętności to konieczność. Nie tylko w trakcie studiów, podczas szukania pracy i tuż przed przebranżowieniem się. Postęp technologiczny jest tak dynamiczny, że dziedziny korzystające z nowoczesnych rozwiązań, zmieniają się praktycznie z kwartału na kwartał. Dlatego możliwość ciągłego podnoszenia kompetencji, którą zapewnia pracodawca, jest bezcenna.

Co ludzie powiedzą

Pracownicy Santander Consumer Bank pytani o zalety swojej pracy, bardzo często wspominają o możliwościach rozwoju i szkoleniach. Sabina wśród plusów wymienia: Możliwość rozwoju i szkolenia się, satysfakcja z pracy w zgranym zespole oraz doskonalenia siebie w kontakcie z innymi. Dla Ani praca w Santander Consumer Banku – banku od kredytów to Ciekawe doświadczenia, możliwość rozwoju, szkoleń i znajomości na długie lata. Sylwia ceni swoją pracę za Rozwój, atmosferę, za ciągłe zmiany i aktywność w wielu obszarach. Podobnie myśli Paulina, która pytana o zalety, wylicza: Atmosferę, częste pakiety szkoleń, możliwość rozwoju osobistego (i tu wielkie dzięki dla Kierownika) i cudownego Kierownika.

Po tych wypowiedziach wyraźnie widać, że inicjatywy takie jak Akademia Rozwoju, są bardzo potrzebne. Nie dość, że zapewniają transfer aktualnej wiedzy w firmie i podnoszą kwalifikacje pracowników, to dodatkowo wpływają na ich satysfakcję z pracy i pozwalają im się realizować. Dla pracodawcy to idealne narzędzie edukacyjno-motywacyjne, a dla pracownika wiedza i możliwości, z których aż szkoda byłoby nie skorzystać.

Chciałbyś w przyszłości wziąć udział w Akademii Rozwoju? Wejdź już teraz do zakładki Kariera w serwisie internetowym Santander Consumer Banku i dołącz do naszego zespołu.

Polecane artykuły
Masz to w sobie - praca w oddziale Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Masz to w sobie, czyli praca w oddziale

12 września 2019 Poznaj nas
Poziom satysfakcji z pracy w oddziale banku jest zależny od wielu czynników. Za część z nich...
Czytaj więcej
Polaków portfel własny - rodzina w szkole - badanie Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Dodatkowa edukacja uderza rodziców po kieszeni

09 września 2019 Blisko Ciebie
Jak wynika z najnowszego badania Santander Consumer Banku wykonanego na potrzeby raportu „Polaków...
Czytaj więcej
8 kroków do pracy w Santander Consumer Banku

8 kroków do pracy w Santander Consumer Banku

15 maja 2019 Poznaj nas
Przyjaźni ludzie, wyjątkowa atmosfera, wyzwania, a także szansa na poszerzenie horyzontów  w...
Czytaj więcej