Interesująca praca w IT? Na bank!

Praca w IT? Na bank będzie ciekawie

Banki kojarzą się ze stabilnością i bezpieczeństwem. Tymczasem są to instytucje, w których od kilkunastu lat trwa dynamiczna transformacja cyfrowa a innowacyjne rozwiązania powstają na bieżąco. Dla osób wiążących swoją przyszłość z IT to idealnie połączenie – godny zaufania pracodawca, który regularnie podsuwa nowe wyzwania oraz oferuje pracę przy nowoczesnych technologiach.

Osoby związane z sektorem IT często szukają wzywań w start-upach, które lokalizują i zapełniają nisze na rynku. Najczęściej są to małe firmy, opierające się na dobrym pomyśle i pasji twórców. Ich środki są ograniczone, zależne od inwestorów zewnętrznych i nie pozwalają na tworzenie skomplikowanych narzędzi IT od zera. W banku jest inaczej pod każdym względem. A zmiany związane z bankowością internetową i mobilną, czy wdrażaniem nowoczesnych systemów sprawiły, że dla każdego banku posiadanie niezawodnych narzędzi IT stanowi już konieczność. Konkurencja na rynku wymusza natomiast kreatywność i elastyczność przy projektowaniu i wdrażaniu nowych aplikacji i systemów.

Przyszłość IT w banku

Od cyfryzacji bankowości nie ma już odwrotu. Kolejne kroki będą polegały na optymalizacji obecnych rozwiązań oraz reagowaniu na wyzwania, o których obecnie jeszcze niczego pewnego nie wiemy. Praca w IT Santander Consumer Banku – banku od kredytów w najbliższym czasie będzie się koncentrować na kontynuacji transformacji cyfrowej oraz pełnej implementacji filozofii agile. Naturalnie są to potężne, złożone z setek procesów zadania, które dają satysfakcję oraz szansę na podniesienie kwalifikacji. Dodatkowymi atutami pracy w banku są: zgrany zespół, luźna atmosfera oraz system wewnętrznego rozwoju, którego jednym z elementów są szkolenia prowadzone przez bardziej doświadczonych pracowników.

Wiele zalet pracy w Santander Consumer Banku – banku od kredytów wiąże się z nowym biurem przy ul. Legnickiej 48 B we Wrocławiu. Doskonale zaprojektowana, wygodna przestrzeń sprzyja twórczej pracy i podnosi jej efektywność. Biuro jest zupełnie nowe, doskonale skomunikowane i wyposażone w parkingi zarówno dla samochodów, jak i jednośladów. Wśród innych benefitów warto wymienić: opiekę medyczną, Multisport, specjalne zniżki, premie kwartalne, wyjazdy integracyjne, kolonie i paczki dla dzieci, no-dress code i darmową kawę – naprawdę dobrą;) Ciekawą korzyścią są także preferencyjne propozycje kredytowe, pożyczki pracownicze, a dla miłośników aktywności – parking dla rowerów, okazja do udziału w klubie biegacza czy wielu aktywnościach sportowych realizowanych w gronie przyjaciół.

Narzędzia i wyzwania

A jeśli chodzi o konkrety związane ściśle z programowaniem, to w Santander Consumer Banku – banku od kredytów korzysta się z technologii m.in.: ASP.NET MVC, ASP.NET WEB API, Visual Studio 2019, WCF, MS SQL (T-SQL, SSIS) oraz Kontenerów DI. Główne obszary pracy to projektowanie, a następnie rozwój systemów, utrzymanie i bezpieczeństwo. – Do pracy w Santander Consumer Banku do kierowanego przeze mnie Departamentu Rozwoju Systemów szukam specjalistów i specjalistek, którzy nie boją się wyzwań, ale także są otwarci na to, abyśmy wspólnie z biznesem budowali rozwiązania wspierające transformację cyfrową lidera rynku consumer finance w Polsce – mówi Adam Zielonka, dyrektor Departamentu Rozwoju Systemów Santander Consumer Banku. Challenge accepted? Sprawdź, kogo aktualnie szukamy do naszych zespołów IT na stronie Kariera w Santander Consumer Banku.

Polecane artykuły
Top Employer 2020 dla Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Top Employer 2020 dla Santander Consumer Banku

30 stycznia 2020 Poznaj nas
W tegorocznej edycji programu Top Employers Institute wyróżnił ponad 1600 organizacji, w 119...
Czytaj więcej
Emplobot zrekrutuje do Santander Consumer Banku

Emplobot zrekrutuje do Santander Consumer Banku

22 stycznia 2020 Poznaj nas
Zainteresowani pracą w Santander Consumer Banku przejdą przez proces rekrutacyjny jeszcze...
Czytaj więcej
Santander Consumer Bank to przede wszystkim ludzie

Santander Consumer Bank to przede wszystkim ludzie

23 grudnia 2019 Poznaj nas
Niełatwo zbudować instytucję, w której pracownik się rozwija, czuje się doceniany i czerpie...
Czytaj więcej

Najnowsze w Social Media

YouTube