Santander Consumer Bank to przede wszystkim ludzie

Santander Consumer Bank to przede wszystkim ludzie

Niełatwo zbudować instytucję, w której pracownik się rozwija, czuje się doceniany i czerpie satysfakcję z wykonywania codziennych obowiązków. Czy takie środowisko pracy udało się zorganizować w Santander Consumer Banku - banku od kredytów? Niech o tym opowiedzą najlepiej poinformowani – sami pracownicy.

Czasem po prostu wystarczy dać głos pracownikom, by dowiedzieć się, jakie są potrzeby i oczekiwania. Co jakiś czas warto też zapytać o to, co się udało do tej pory i jaki to miało wpływ na poszczególne osoby. Pracownicy Santander Consumer Banku - banku od kredytów chętnie podzielili się przemyśleniami.

Dominik Paszkowiak wymienia możliwości rozwoju. – Między innymi program mentorski, w którym sam biorę udział czy też program stażowy. Organizowanych jest również wiele wydarzeń – Strefa Wymiany Wiedzy czy Open Day, w którym każdy może wziąć udział.

Staże i praktyki w Santander Consumer Banku – banku od kredytów to doskonałe rozpoczęcie kariery. Program praktyk, realizowany w ramach projektu Staże na start we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym, daje możliwość poznania specyfiki pracy w banku i zdobycia pierwszych, jakże ważnych, doświadczeń. Z kolei w ramach wewnętrznego programu stażowego pracownicy banku mogą poznać specyfikę pracy w innych jednostkach biznesowych. To rozwija, poszerza horyzonty i pozwala zrozumieć pracę koleżanek i kolegów. Innym tego typu projektem jest Strefa Wymiany Wiedzy, w ramach której niemal 50 ekspertów pracujących w różnych działach banku, dzieli się swoją specjalistyczną wiedzą z innymi członkami zespołu. W ciągu roku udało się przeszkolić z różnych tematów ponad 1 000 osób.

Ewa Serwa na co dzień korzysta z różnych narzędzi i programów wspierających rozwój pracowników banku. – Mam przyjemność być trenerem wewnętrznym i pomagać kolegom z pracy zrozumieć, że zarządzanie projektami to nie czarna magia, jak użyć narzędzi design thinking i user experience.

Z kolei Łukasz Furmanek zwraca uwagę na to, jak ważne są działania dodatkowe pracodawcy, jakimi są na przykład programy promujące zdrowy styl życia. – Bank był sponsorem strategicznym pucharów nordic walking, w których każdy z nas mógł wziąć udział. Dodatkowo pracownicy mogą brać udział w biegach charytatywnych, w których sam uczestniczę. Po prostu w Santander Consumer Banku dbamy o zdrowie lepiej;)

Dominik, Ewa i Łukasz wspomnieli tylko o części działań Santander Consumer Banku – banku od kredytów. To miejsce, w którym rozwój łączy się z transformacją cyfrową. Uśmiech z nowymi wyzwaniami i ciekawymi projektami. Szukasz miejsca do rozwoju? Sprawdź, kogo aktualnie szukają u jednego liderów z rynku finansów konsumenckich i zajrzyj na naszą stronę kariery

Najnowsze w Social Media

YouTube