Zostaliśmy głównym sponsorem 8. Biegu po Oddech dla chorych na mukowiscydozę

Zostaliśmy głównym sponsorem 8. Biegu po Oddech dla chorych na mukowiscydozę

 

Santander Consumer Bank po raz kolejny został głównym sponsorem Biegu po Oddech, cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM). Wspieranie zmagających się z tą podstępną chorobą to dla nas wielki zaszczyt. Chcielibyście do nas dołączyć? Weźcie udział w biegu. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w artykule poniżej.

Bieg po Oddech to cykliczna impreza, zapoczątkowana w 2016 roku na rzecz podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. W wydarzeniu biorą udział zarówno sportowcy – jak Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli – jak i amatorzy oraz osoby bezpośrednio stykające się z tą chorobą, od chorych, przez ich bliskich, do lekarzy i rehabilitantów. Każdy wykupiony pakiet startowy, uprawniający do wzięcia udziału w biegu, przekłada się na realną pomoc dla podopiecznych towarzystwa. - Bardzo cieszymy się, że kolejny raz wspieramy tę wyjątkową i ważną inicjatywę charytatywną – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku, Sponsora Głównego wydarzenia. - Dla naszych pracowniczek i pracowników rozpoczęcie wirtualnego Biegu po Oddech to stały punkt w ich kalendarzach, ponieważ zawsze chętnie angażują się w uczestnictwo, by dodać otuchy chorym i być jak najbliżej nich. W zeszłym roku w zdalnej formule wzięło udział ponad 220 osób – wierzymy, że frekwencja w 2023 r. będzie także wysoka. To dla nas wspólny powód do dumy, radość, a także aktywny czas, dzięki któremu nie tylko dbamy o nasze dobre samopoczucie, ale przede wszystkim pomagamy innym, by również poczuli się lepiej  – dodaje.

Gdzie odbywa się bieg?

Uczestnicy spotkają się 3 września br. w Zakopanem, by następnie przebiec lub przejść ustaloną trasę z pomocą kijów do nordic walking. Pomóc można jednak nawet jeśli nie ma się możliwości wyjazdu na Podhale. Każdy zainteresowany może wziąć udział w wirtualnej formule biegu, która odbędzie się między 1 kwietnia a 31 sierpnia. Aby udokumentować tę formę udziału, trzeba przesłać zdjęcie czy zrzut ekranu dowolnego urządzenia wyposażonego w GPS np. smartphone’a lub smartwatch’a pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.

Jak zgłosić swoje uczestnictwo?

Niezależnie od tego, czy chce się wziąć udział w biegu wirtualnym czy pojawić się w Zakopanem, należy zarejestrować się na: http://www.bieg.oddychaj.pl/ i wnieść opłatę startową, która zostanie przekazana na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zapisy rozpoczną się już 1 kwietnia br. Każdy uczestnik biegu, niezależnie od jego formuły, w ramach pakietu startowego otrzyma pamiątkowy medal i/lub koszulkę, zależnie od kwoty przeznaczonej na rzecz chorych.

Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!