Zaczęliśmy gotować w domach i wybraliśmy się po rowery

Raty w czasach koronawirusa - analiza Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Z powodu ograniczeń handlowych związanych z COVID-19  znacząco wzrosła sprzedaż ratalna przez internet. W marcu z powodu przejścia szkół i wielu firm na moduł pracy zdalnej, największym powodzeniem w kanale online cieszyły się laptopy. Na przełomie kwietnia i maja wzrosła natomiast sprzedaż sprzętu kuchennego i rowerów

Funkcjonujące do 4 maja obostrzenia w handlu stacjonarnym sprawiły, że w czasie epidemii koronawirusa Polacy częściej robili zakupy na raty przez internet. Sprzedaż ratalna w kanale online na przełomie kwietnia i maja wzrosła szczególnie w przypadku rowerów – aż o 261 proc. względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

Podczas epidemii Polacy chętnie korzystali z kredytu ratalnego finansując sprzęt kuchenny. Na przełomie kwietnia i maja w kanale online sprzedano aż o 394 proc. więcej tego typu produktów niż w ubiegłym roku. Zainteresowaniem cieszyły się szczególnie piekarniki, lodówki i ekspresy do kawy. Wzrost w tych kategoriach produktowych wyniósł kolejno 265, 288 i 233 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku 2019.

– E-commerce skorzystał na czasowym ograniczeniu w funkcjonowaniu sklepów stacjonarnych. Odnotowaliśmy wyraźny wzrost sprzedaży ratalnej online na przełomie kwietnia i maja względem analogicznego okresu ubiegłego roku, zwłaszcza w przypadku rowerów i kuchennego AGD –  mówi Agnieszka Kociemska, zastępca dyrektora Pionu Kredytów Konsumenckich Santander Consumer Banku. – Ma to związek ze zmianą przyzwyczajeń podczas pandemii. Po wprowadzeniu zakazu korzystania z rowerów miejskich i zamknięciu siłowni, Polacy zaczęli kupować własny sprzęt, żeby bezpiecznie poruszać się po mieście, dojechać do pracy, ale także utrzymać formę. Podobnie w przypadku sprzętu kuchennego: przeniesienie się wielu firm na pracę zdalną i zmiana modelu pracy restauracji sprawiła, że zaczęliśmy częściej przygotowywać posiłki samodzielnie - dodaje.   

Polecane artykuły
Jak Polacy dbają o bezpieczeństwo swoich telefonów? Badanie Santander Consumer Banku - banku od kredytów

Najbezpieczniejsze są smartfony młodych Polaków

22 maja 2020 Blisko Ciebie
Zdecydowanie większą wagę do bezpieczeństwa telefonów i zapisanych na nim danych przywiązują młodsi...
Czytaj więcej
Bezpiecznie z Santander Consumer Bankiem - bankiem od kredytów

Zanim klikniesz – zastanów się

24 kwietnia 2020 Blisko Ciebie
W ostatnich tygodniach wszyscy spędzamy więcej czasu w domu i aktywniej korzystamy z internetu....
Czytaj więcej
Różnice między kredytem a pożyczką: Santander Consumer Bank

Co Polacy wiedzą o kredytach i pożyczkach?

27 maja 2019 Bank Możliwości
Z pieniędzmi mamy do czynienia na każdym kroku. Płacimy za zakupy, planujemy budżety domowe i na...
Czytaj więcej