Wspieramy polską transplantologię z 22. Biegiem po Nowe Życie

Wspieramy polską transplantologię z 22. Biegiem po Nowe Życie

 

Już w maju w Wiśle odbędzie się 22. Bieg po Nowe Życie - wydarzenie promujące polską transplantologię, któremu partnerujemy od wielu lat. Dzięki wydarzeniu pomagamy popularyzować świadome dawstwo organów do transplantacji. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tą inicjatywą!

Kto weźmie udział w wydarzeniu?

Na starcie Biegu po Nowe Życie jak co roku pojawią się osoby po przeszczepieniu oraz lekarze powiązani z transplantologią. Nie zabraknie również wsparcia ze strony znanych osobistości m.in. Przemysława Salety, który jest ambasadorem i współtwórcą wydarzenia, ale również innych sportowców, artystów i dziennikarzy. W Wiśle pojawi się też nasza reprezentacja, czyli 5 ambasadorek i ambasadorów projektu z naszego banku oraz członek zarządu – Mariusz Klepacz.

W tym roku do tradycyjnie trzyosobowych sztafet dołączą kolejni uczestnicy - uczniowie ze szkół średnich województwa śląskiego, które w kolejnych miesiącach odwiedzą osoby po przeszczepieniu narządów w celu popularyzacji tematu wśród młodzieży.

Gdzie odbędzie się bieg i jaki jest jego cel?

Wydarzenie będzie miało miejsce już 13 maja o godz. 15:00, gdzie uczestnicy biegu - maszerując wspólnie z pomocą kijów do nordic walking - pokonają symboliczny kilometr. W tym roku weźmie w nim udział ponad 400 osób. Jego celem jest zachęcenie do świadomego dawstwa narządów i upowszechnienia świadectw woli, które mogą dać drugie życie chorym czekającym na transplantację. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój projektu i jego pozytywny wpływ na wzrost świadomości społecznej w tym temacie.