Skok sprzedaży paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła o ponad 200 proc.

Skok sprzedaży paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła o ponad 200 proc.

Według wewnętrznych danych naszego banku, sprzedaż paneli fotowoltaicznych na raty wzrosła o 214 proc. od ubiegłego roku. Skok dotyczy również pomp ciepła kupowanych w modelu ratalnym. Wiosną i latem br. sprzedało się ich ilościowo aż o 243 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu w 2020.

Największe zainteresowanie podobnymi rozwiązaniami w br. przypadło na lipiec w przypadku fotowoltaiki oraz na czerwiec odnośnie pomp ciepła. Ilość paneli zakupionych na raty w drugim miesiącu lata wzrosła o 91 proc. względem ubiegłego roku. Z kolei, jeśli mowa o pompach ciepła, w czerwcu nastąpił wzrost o 321 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2020.

Do ich zwiększonej popularności zapewne przyczyniła się pandemia koronawirusa. W związku z wyższym zużyciem prądu, na który miała wpływ praca i nauka w domu, Polacy zdecydowali się obniżyć swoje rachunki poprzez instalację ekologicznych rozwiązań. Zachęcić do tego mogły również dotacje rządu przyznawane w programach „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze”, które pozwalają zmniejszyć wydatki związane z inwestycją w odnawialne źródła energii. Pomoc można uzyskać również z miejskich programów np. warszawskiego „Zielonego wsparcia”, które także dofinansowuje ekologiczne rozwiązania dla domu.

 

Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej zielonej rewolucji, mając w ofercie raty eko, umożliwiające zakup paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła wraz z ich montażem na atrakcyjnych warunkach. Wybierając nasze rozwiązanie klient zyskuje m.in. możliwość odroczenia spłaty pierwszej raty nawet o 3 miesiące. Może również dobrać okres spłaty całego zobowiązania do swoich potrzeb i według indywidualnych preferencji rozłożyć go nawet na 10 lat, zachowując płynność finansową i pełną kontrolę nad swoim budżetem. Więcej na temat naszej oferty dowiecie się w tej zakładce: raty eko.

 

Tagi:
raty eko