Santander Consumer Bank Partnerem Generalnym 19-stej edycji Biegu Po Nowe Życie

Santander Consumer Bank Partnerem Generalnym 19-stej edycji Biegu Po Nowe Życie

Santander Consumer Bank po raz kolejny został Partnerem Generalnym Biegu po Nowe Życie, wydarzenia mającego na celu przybliżyć Polakom temat transplantologii. Kolejna, 19-sta już edycja, odbędzie się 18 września br. na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Na miejscu, jak zwykle, pojawią się osoby po przeszczepie z całej Polski razem z lekarzami oraz znanymi osobistościami ze świata sportu, teatru i mediów. Wszyscy wezmą udział w symbolicznym marszu z pomocą kijków do nordic walking.

Bieg Po Nowe Życie pomaga edukować społeczeństwo w temacie transplantologii. Wydarzenie upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów, ratując życie  wielu Polaków. Ta edukacja jest tym bardziej istotna, biorąc pod uwagę statystyki. Według danych Poltransplantu, tylko w sierpniu br. roku  w kolejce na przeszczep czekało aż 1665 osób.

Ideę świadomego dawstwa narządów zwyczajowo pomogą promować znane osobistości. W 19-stej edycji biegu będą to m.in. ambasador akcji Przemysław Saleta, Katarzyna Dąbrowska, Adrian Mielnik, Anita Jańcia, Rafał Cieszyński, Katarzyna Pakosińska, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha i Michał Olszański.

Na miejscu nie zabraknie również pracowników naszego banku. Poza Członkiem Zarządu Santander Consumer Banku, Mariuszem Klepaczem, na miejscu pojawią się także: Joanna Machowska - Doradca z Oddziału w Krakowie, Tomasz Mueller - Kierownik Oddziału w Zabrzu, Hanna Zimoń - Kierownik Oddziału w Rybniku, Krzysztof Bednarz – Specjalista ds. systemów IT oraz Mirosław Gromnicki - Młodszy Menadżer ds. Wsparcia Sprzedaży

- W czerwcu spotkaliśmy się w Wiśle, by wspólnie stanąć na starcie 18. Biegu po Nowe Życie i wspierać osoby po przeszczepieniach. Tym razem bieg odbędzie się w Warszawie, ale cel wciąż mamy taki sam – być blisko najbardziej potrzebujących, zwrócić uwagę na to, że transplantacja to dla wielu osób nowy początek i mimo tak trudnej sytuacji, jaką jest przeszczepienie, można nadal cieszyć się życiem – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku. - Każda edycja biegu to dla nas bardzo ważne wydarzenie, w którym chętnie uczestniczą również nasi pracownicy, co bardzo nas cieszy. To okazja nie tylko do aktywności sportowej, ale również wspaniały czas spędzony wśród grona fantastycznych, uśmiechniętych ludzi, którzy dostali drugą szansę – dodaje.

Tegoroczny bieg rozpocznie się 18 września o godz. 11:00 w Wilanowie.  Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do dalszego rozpowszechniania wiedzy na temat transplantologii i pomoże wielu osobom zyskać drugie życie. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora biegu pod adresem: https://transplantologia.info/