6 Bieg po Oddech za nami!

6 Bieg po Oddech za nami!

Mimo jesiennej aury i deszczowej pogody, z sukcesem zakończyliśmy finałowy 6. Bieg po Oddech w Zakopanem. Jak w każdej edycji, wspieraliśmy swoją obecnością Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz osoby, które przewlekle na nią chorują. To był wspaniały, wspólny i mocno sportowy dzień!

W jakiej formule odbył się tegoroczny bieg?

W ty roku mieliśmy okazję uczestniczyć w biegu w dwóch różnych formułach – w wirtualnej, trwającej od 19 marca do 31 sierpnia 2021 oraz 29 sierpnia 2021 w Zakopanem. W obydwu edycjach wzięło udział razem 1170 zawodników. To dla nas wielka radość, że kolejny raz Bieg po Oddech spotkał się z wielkim zainteresowaniem i wsparciem ze strony biegaczy nie tylko z Polski, ale również ze Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii. W biegu wirtualnym wzięło udział 773 zawodników w tym 52 osób chorych na mukowiscydozę. Poniższa infografika obrazuje jak zmieniała się liczba uczestników Biegu Po Oddech w przestrzeni ostatnich pięciu lat, od pierwszej jego edycji. 

Też tam byliśmy!

W wirtualnym biegu największą drużyną firmową liczącą 152 zawodników była drużyna Santander Consumer Banku oraz Santander Consumer Multirent z liczbą 70 uczestników. W 6. Biegu po Oddech w Zakopanem udział wzięło 419 zawodników. Na mecie zostało skalsyfikowanych 356 biegaczy  w tym 27 osób chorych na mukowiscydozę. W finale reprezentowali nas:

Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku

Marta Pawlas, Starszy Doradca, Oddział w Rybniku

Joanna Zaborska, Doradca Lider, Oddział w Rybniku

Michał Szefler, Młodszy Specjalista Ds. Obsługi Posprzedażowej Contact Center

Wioleta Konieczna-Krzak, Kierownik Zespołu Compliance i AML Santander Consumer Multirent

Anna Wolniewicz, Młodszy Specjalista Ds. Obsługi Posprzedażowej Contact Center

Sylwia Małycha, Menadżer ds. PR

Bardzo miło nam również poinformować o sukcesie naszego kolegi, kierownika Oddziałów Partnerskich w Gliwicach i Opolu - Łukasza Furmanka, który również stanął na starcie 6. Biegu po Oddech w Zakopanem i zajął 4. Miejsce w kategorii biegu Open/Mężczyźni 5 km.

Santander Consumer Bank pomaga Mukoludkom

Dochód z Biegu po Oddech wspiera realizację programów pomocowych dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, w tym projektów domowej rehabilitacji, pomocy psychologicznej, bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, a także wsparcia finansowego dla chorych będących w trudnej sytuacji materialnej. Santander Consumer Bank uczestniczy w Biegu po Oddech od samego początku, czyli od 2016 roku, będąc Sponsorem Głównym wydarzenia. Pomagamy Mukoludkom, najmłodszym podopiecznym PTWZM również w ramach innych, wewnętrznych akcji charytatywnych w naszym banku. Udział pracowników SCB i SCM w Biegu po Oddech to nie tylko osiągnięcie sportowych celów i marzeń, ale przede wszystkim wsparcie chorych i uświadamianie innych osób, że ci, którzy zmagają się z mukowiscydozą też mają prawo żyć normalnie. Dlatego staramy się towarzyszyć im w tej walce i dodawać otuchy w drodze po lepsze zdrowie, które stanowi najwyższą wartość.