Proste sposoby na lepsze zdrowie

Nordic walking z Akademią Zdrowia Santander Consumer Banku

Internet jest pełen skomplikowanych porad zdrowotnych, wymyślnych diet i propozycji treningów. Aż można się w tym wszystkim pogubić! Dlatego walkę o lepsze zdrowie warto zacząć od czegoś znacznie prostszego. Oto kilka praktycznych porad dla tych, którzy chcą żyć zdrowiej

Nie od dziś wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, ale dopiero niedawno zaczęliśmy masowo uprawiać sport, interesować się zdrowym jedzeniem i naprawdę o siebie dbać. Na ulicach pojawili się biegacze i rowerzyści, w telewizji na każdym kanale emitowane są programy kulinarne, a wellness i mindfulness stały się terminami, z którymi można się zetknąć niemal w każdej sytuacji. Sposobów na lepsze samopoczucie i kondycję są tysiące, jednak warto zacząć od podstaw, bo nasze zdrowie powinno być jak dom, który stoi na solidnym fundamencie.

 

Marsz po zdrowie!

Aby w przyszłości nie chodzić codziennie do przychodni i apteki, należy... chodzić! Wystarczy zwykły spacer i 10 000 kroków każdego dnia, ale jeszcze lepsze jest maszerowanie z kijkami. Takie chodzenie to nordic walking, czyli dostępna niemal dla każdego dyscyplina, która wszechstronnie poprawia zdrowie i kondycję, rozwija mięśnie, nie powoduje urazów i można ją uprawiać niemal zawsze i wszędzie. Wystarczy sprawdzić zalecenia dotyczące sprzętu i techniki chodu, chwycić kijki w dłonie i ruszyć przed siebie!

Jak zacząć? Najlepiej pod okiem wykwalifikowanego trenera. Santander Consumer Bank wraz z Polską Federacją Nordic Walking organizują bezpłatne treningi w wybranych miastach. Terminy i szczegóły można znaleźć na stronie Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Naprawdę warto!

 

Gdzie są warzywa?

O tej porze roku odpowiedź na to pytanie jest prosta – wszędzie! Powinny się także znajdować na naszych talerzach, i to podczas każdego posiłku. Dlaczego? Warzywa to podstawa piramidy zdrowego żywienia przygotowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, więc każdy powinien je włączyć do swojej diety. Nie są mocno kaloryczne, a do tego mają wiele właściwości zdrowotnych i dostarczają organizmowi niezbędnych składników. Rekomenduje się spożywanie co najmniej 0,5 kg warzyw dziennie i dodawanie ich do wszystkich posiłków. Nie ma lepszego i smaczniejszego sposobu na lepsze zdrowie niż talerz pełen warzyw.

 

Zwykła woda zdrowia doda!

Do posiłków dodajemy warzywa, a do szklanki wlewamy wodę. I to całkiem sporo, bo mężczyźni powinni pić 3 litry dziennie, a kobiety od 2,5 do 3 litrów. Woda nawilża organizm od środka, pomaga w odchudzaniu i skutecznie usuwa produkty przemiany materii. Jednak picie dużych ilości wody może poskutkować wypłukiwaniem minerałów z organizmu. Aby temu przeciwdziałać, należy pić izotoniki. Najprostszy przepis na domowy izotonik to: woda, miód, sól i sok z cytryny. A najlepszy przepis na młody i zdrowy wygląd, jędrną skórę i dobre samopoczucie to po prostu zwykła woda.

Oczywiście takich prostych sposobów na lepsze zdrowie jest więcej. To między innymi dobry sen, udane relacje z bliskimi i umiejętność efektywnego odpoczywania. Dopiero gdy te obszary życia zostaną uzdrowione, można ruszać dalej – dobrać szczegółową dietę, ułożyć plan treningowy itd. Na zdrowie! 

Więcej inspiracji pełnych zdrowia znajdziesz w specjalnym poradniku, który przygotowaliśmy z myślą o uczestnikach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

Polecane artykuły
Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku 2019 - noridc walking

Nordic walking: maszeruj po zdrowie

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Uwaga, na drogi, leśne ścieżki i ulice polskich miast wyruszyły tłumy osób z kijami! Ale nie bój...
Czytaj więcej
Polaków portfel własny: w drodze - kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez samochodu

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Prawie w każdym polskim gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód – tak wynika...
Czytaj więcej
500 plus - badanie Santander Consumer Banku

Pieniądze z 500 plus na edukację i na zabezpieczenie przyszłości dziecka

01 sierpnia 2019 Blisko Ciebie
Z początkiem lipca Polacy ruszyli składać wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu...
Czytaj więcej