Ponownie wspieramy projekt grupy 28 marzeń

Ponownie wspieramy projekt grupy 28 marzeń

 

W akcji „28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na Hel” ponad 20 uczestników, czyli dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego oraz Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie oraz wychowawcy przejadą niemal 600 km na rowerach wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. Miło nam poinformować, że kolejny raz wspieramy tę szlachetną inicjatywę, a reprezentujący nas pracownicy biorą udział we wszystkich etapach wyprawy w roli ambasadorów.

Akcja „28 marzeń - niepełnosprawni w drodze na Hel” to kontynuacja projektu, w którym młodzież i wychowawcy z ośrodka w Działdowie wraz z rodzicami dzieci walczyli o zdobycie Korony Gór Polski, co udało się osiągnąć dwa lata temu. Tym razem w ramach wyprawy wychowankowie - w wieku od 13 do 23 lat - z niepełnosprawnością umysłową i ruchową oraz ich opiekunowie zamierzają w ciągu roku odwiedzić 17 latarni morskich. Akcja podzielona jest na trzy etapy, pierwszy odbył się we wrześniu ubiegłego roku, a drugi, w którym do pokonania jest ok. 240 km na trasie Darłowo - Darłówko – Jarosławiec – Ustka – Rowy – Czołpino – Łeba – Stilo – Białogóra – Karwia trwa. Ostatnia część wyprawy odbędzie się na początku jesieni br.

Jaki jest cel projektu? Przede wszystkim aktywizacja osób z niepełnosprawnością, ale i pokazanie, że mogą one spełniać swoje marzenia i funkcjonować na równi z osobami zdrowymi. W czasie każdej z wypraw drużynie towarzyszą ambasadorzy projektu. Wśród nich znajdują się pracownicy Santander Consumer Banku oraz znane osobistości takie jak: autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke, medalistka olimpijska w MTB Maja Włoszczowska, dziennikarz i podróżnik Jakub Porada, czy też komentator sportowy Adam Probosz. 

- Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wesprzeć tak szlachetny projekt. Od lat chętnie angażujemy się w wiele aktywności realizowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i ten obszar działalności jest dla nas bardzo ważny – mówi Sylwia Małycha, Menadżer ds. PR z Santander Consumer Banku. – Dwa lata temu braliśmy już udział w inicjatywie „28 marzeń - niepełnosprawni w drodze na szczyt”, która zakończyła się pełnym sukcesem i zdobyciem najwyższego szczytu Korony Gór Polski, czyli Rysów. Wierzymy, że kolejna odsłona projektu po raz kolejny pozwoli nam pomóc spełnić marzenia niepełnosprawnej młodzieży i jeszcze raz udowodni jej niezwykłą siłę i wytrwałość. - dodaje 

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć tę wyjątkową inicjatywę i trzymamy mocno kciuki za powodzenie wyprawy!

Zapraszamy do śledzenia informacji na temat projektu pod adresem: www.28marzen.pl