Po raz kolejny jesteśmy z Biegiem po Oddech

Po raz kolejny jesteśmy z Biegiem po Oddech

Już 4 września w Zakopanem odbędzie się siódma edycja Biegu Po Oddech, wydarzenia organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM). Jesteśmy dumni, że Santander Consumer Bank po raz kolejny jest głównym sponsorem wydarzenia.

Bieg po Oddech to inicjatywa mająca na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat mukowiscydozy. Nadal niewielu Polaków wie, czym jest ta choroba genetyczna, która rocznie diagnozowana jest u jednego na 5 tys. dzieci urodzonych w Polsce. Traktujemy ją jako wyrok, nie zdając sobie sprawy, że dzisiejsza medycyna - dzięki badaniom przesiewowym - pozwala zdiagnozować mukowiscydozę już w pierwszych miesiącach życia dziecka, co daje mu większe szanse na dłuższe i lepsze życie.

W ramach 7. Biegu po Oddech, uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Odcinek będzie można przebiec lub przejść – np. z pomocą kijów do nordic walking – ulicami Zakopanego. Na każdego uczestnika biegu w Zakopanem zgłoszonego do 10 sierpnia br. na mecie będzie czekać pamiątkowa koszulka i medal. Po biegu zostanie zorganizowany również piknik charytatywny.

Bieg po Oddech to dla nas ważna i wyjątkowa inicjatywa charytatywna. Nasi pracownicy kolejny raz mocno zaangażowali się w uczestnictwo w wirtualnym 7. Biegu po Oddech, by dodać otuchy osobom chorym na mukowiscydozę, wspierać i być blisko nich. Do biegu wirtualnego zgłosiło się w tym roku 150 pracowników Santander Consumer Banku i Santander Consumer Multirent, a nasi Ambasadorzy pojawią się również w Zakopanem podczas biegu stacjonarnego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to dla nas powód do dumy, a także realizacja sportowych celów i marzeń – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku – Sponsora Głównego wydarzenia.

Z myślą o tych, którzy nie mogą pojawić się 4 września w Zakopanem, organizatorzy przygotowali wirtualną formułę biegu. Jeszcze do 2 września można pobiec w dowolnym miejscu na świecie, dedykując swój udział chorym na mukowiscydozę. Wystarczy dokonać pomiaru dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS np. za pomocą aplikacji mobilnej lub smartwatcha, a następnie przesłać zdjęcie czy zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.

W wirtualnej wersji biegu wzięło już udział 150 pracowników Santander Consumer Banku i Santander Consumer Multirent, a nasi Ambasadorzy pojawią się również 4 września w Zakopanem podczas biegu stacjonarnego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to dla nas powód do dumy, a także realizacja sportowych celów i marzeń.

Co zrobić, by wziąć udział w biegu?

Udział w biegu wirtualnym można przez internet. Wystarczy zarejestrować się na: http://www.bieg.oddychaj.pl/zapisy i wnieść opłatę startową, która zostanie przekazana na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zapisy trwają do 2 września br. Na bieg w Zakopanem można się jeszcze zapisać w godzinach otwarcia Biura Zawodów, o ile będą jeszcze wolne miejsca.

Więcej informacji o biegu znajdziecie na stronie: http://www.bieg.oddychaj.pl