Bezpieczni na co dzień

Bezpiecznie z Santander Consumer Bankiem - bankiem od kredytów

Współczesny świat pędzi tak szybko, że stabilność i bezpieczeństwo są szczególnie w cenie. Zwłaszcza, że nowoczesne technologie narażają nas na wiele nowych, nieznanych wszystkim zagrożeń. Sposobów na spokojne, bezpieczne życie jest mnóstwo, ale absolutną podstawą powinno być dbanie o bezpieczeństwo finansowe w codziennym życiu

Czasy, gdy trzymaliśmy gotówkę w bezpiecznej skrytce w domu lub banku, bezpowrotnie minęły. Chętnie korzystamy z nowoczesnych rozwiązań finansowych, intensywnie podróżujemy i coraz więcej spraw załatwiamy za pośrednictwem smartfonu. W konsekwencji częściej wystawiamy nasze pieniądze na niebezpieczeństwo, ale jednocześnie mamy więcej możliwości obrony przed oszustwami lub nieszczęśliwymi zrządzeniami losu.

Akcja koncentracja

Przestępstwa raczej nie są popełniane przez przypadek, ale zupełnie przypadkowo możemy dostarczyć oszustom potrzebne im informacje. Dlatego pierwszą zasadą codziennego bezpieczeństwa powinno być chronienie swoich haseł, loginów, PIN-ów i wszelkich innych, powiązanych z finansami, danych. Dotyczy to także dokumentów, które mogą posłużyć do wyłudzeń kredytów i pożyczek. Trzymajmy je zawsze przy sobie, nie oddawajmy pod zastaw i nie róbmy im bez potrzeby zdjęć, które potem mogą trafić do internetu. Same dane z tych dokumentów także powinny być chronione. W sieci nie brakuje serwisów, które za opłatą przygotowują tak zwane „dowody kolekcjonerskie”. Oszust, korzystając z naszych danych, może bez problemu zlecić wykonanie takiego dokumentu i wykorzystać go w działalności przestępczej.

Ostrożnie na każdym kroku

Innym rodzajem nieuwagi są reakcje na zaczepki nieznanych osób. Nietypowe SMS-y z prośbami o przelew niewielkiej kwoty czy e-mail z poleceniem wysłania skanu dowodu osobistego, muszą zapalić w naszej głowie lampkę alarmową. Nie powinniśmy też otwierać załączników z e-maili od podejrzanych nadawców i klikać w linki z niepewnych źródeł. Lepiej poruszać się znajomymi cyfrowymi szlakami. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie program antywirusowy, zainstalowany zarówno na komputerze, jak i na telefonie. To drugie urządzenie coraz częściej bywa celem ataków.

Zasady bezpiecznego korzystania z własnych pieniędzy muszą obowiązywać także podczas korzystania z bankomatów. Warto się przyjrzeć urządzeniu i sprawdzić, czy wygląda tak jak zwykle. Najbezpieczniejsze będzie wybieranie maszyn, które są ustawione w placówkach bankowych. Wśród dobrych praktyk można wymienić także uważne obserwowanie pojawiających się na ekranie treści oraz zasłanianie klawiatury ręką podczas podawania PIN-u.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Innym wymiarem bezpiecznego podejścia do finansów osobistych jest troska o przyszłość. Dobrym przykładem takiej postawy jest wybór ubezpieczenia. W razie czego kredytobiorca bądź posiadacz polisy lub jego bliscy są chronieni a stopień i rodzaj ochrony zależy jedynie od decyzji klienta. Może to być wypłata środków pieniężnych, finansowanie leczenia lub codzienna pomoc medyczna i prawna.

By czuć się bezpieczniej pod względem finansowym, należy wykształcić odpowiednie nawyki i podjąć kilka kluczowych decyzji. Czasem tak niewiele wystarczy, by uchronić się przed przestępcami lub zapewnić bezpieczeństwo finansowe swojej rodzinie. 

Polecane artykuły
Smart zakupy dzięki TurboKARCIE Santander Consumer Banku

Bądź smart na zakupach

08 czerwca 2019 Bank Możliwości
Jak kupować wygodniej i taniej? Z pomocą przychodzi smart shopping, czyli sprytne zakupy,...
Czytaj więcej
Różnice między kredytem a pożyczką: Santander Consumer Bank

Co Polacy wiedzą o kredytach i pożyczkach?

27 maja 2019 Bank Możliwości
Z pieniędzmi mamy do czynienia na każdym kroku. Płacimy za zakupy, planujemy budżety domowe i na...
Czytaj więcej
Bez wychodzenia z domu możesz oszczędzać

Bez wychodzenia z domu możesz oszczędzać

09 kwietnia 2018 Bank Możliwości
Pieniądze, które nie pracują, mogą tracić na wartości, przede wszystkim za sprawą inflacji, czyli...
Czytaj więcej

Najnowsze w Social Media

YouTube