6. Bieg Po Oddech – biegnij wirtualnie, pomagaj realnie!

6. Bieg Po Oddech – biegnij wirtualnie, pomagaj realnie!

19 marca rozpoczęły się zapisy do 6. Biegu po Oddech - jednej z najważniejszych imprez charytatywnych w Polsce, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, wspieranej przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, Sponsora Głównego tej wyjątkowej inicjatywy. Bieg odbędzie się w terminie 19.03. – 29.08.2021 r., ale ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju – w wirtualnej formule, podobnie jak w zeszłorocznej edycji. 29. sierpnia zaplanowany jest również bieg w Zakopanem - mamy nadzieję, że obostrzenia związane z pandemią nie pokrzyżują naszych planów.

Zarejestruj się, przebiegnij lub przejdź minimum 5 km w dowolnym miejscu i terminie między 19 marca a 29 sierpnia i bądź z nami w #Dobrej Formie Pomagania!

Oddech jest podstawą życia - dzięki niemu tlen trafia do najważniejszego organu w ciele – mózgu, który stanowi maszynę zapalającą każdą funkcję w organizmie. Codziennie dorosły, zdrowy człowiek wykonuje ok. 18 oddechów w ciągu jednej minuty, co w skali doby daje ich prawie 26 000. Są jednak wśród nas osoby, które muszą codziennie walczyć o swój oddech – to chorzy na mukowiscydozę – rzadką, genetyczną i ogólnoustrojową chorobę, której pozornie nie widać, a może odebrać życie.

W Polsce blisko 2 000 osób toczy nierówną walkę z mukowiscydozą, która dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci w każdym wieku. Leczenie jest długie, kosztowne i trudne, nie tylko ze względu na przyjmowanie wielu leków, hospitalizację i godziny mozolnej fizjoterapii – to również codzienne zmagania chorych,  aby się nie poddawać i walczyć o siebie, o swoje lepsze jutro, o własne życie.

Cel Biegu jest bardzo ważny – wsparcie chorych na mukowiscydozę oraz budowanie świadomości społecznej odnośnie tej rzadkiej, trudnej choroby. Poprzez realizację wydarzenia i swój udział, zwracamy uwagę na problematykę leczenia mukowiscydozy, poszerzamy wiedzę, a przy tym dbamy o swój aktywny i sportowy tryb życia.

Już podczas pierwszej edycji Biegu, która odbyła się w 2016 roku, na starcie pojawiło kilkuset biegaczy z całej Polski. W kolejnych latach frekwencja wśród zgłoszonych zawodników zwiększała się, by w ostatniej edycji w 2020 roku osiągnąć liczbę prawie 1 500 osób! Naszego wsparcia również nie zabrakło - Santander Consumer Bank i Santander Multirent reprezentowało prawie 200 uczestników, z czego 115 przybiegło na wirtualną metę. W wirtualnym Biegu Po Oddech, który po raz pierwszy ze względu na pandemię przyjął formę zdalną, wzięli udział pracownicy z całej Polski, a także Prezes Zarządu Santander Consumer Banku – Przemysław Kończal.

Dołącz do nas i pobiegnij w wirtualnym 6. Biegu Po Oddech. Jak wziąć w nim udział?

To proste!

Wejdź na stronę www.bieg.oddychaj.pl, zarejestruj się, wnieś opłatę startową, stanowiącą cegiełkę na rzecz wsparcia Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i stań się częścią drużyny wparcia walki z mukowiscydozą. Zaproś do udziału swoich najbliższych – przyjaciół, sąsiadów i rodzinę, zachęć lokalnych biegaczy, by dołączyli do nas. Ty decydujesz, kiedy, gdzie i z kim nam pomożesz! Od 19 marca do 29 sierpnia w dowolnym miejscu przebiegnij lub przejdź w marszu nordic walking trasę minimum 5 km i zarejestruj dystans - wystarczy zdjęcie/zrzut ekranu aplikacji, która rejestrowała pokonanie trasy. Wypełnij formularz na stronie Organizatora www.bieg.oddychaj.pl i prześlij zdjęcie dokumentujące przebytą trasę. Ważne, aby widoczne były: trasa, dystans i czas jej pokonania. Sprawdzaj swój wynik w klasyfikacji generalnej – na stronie internetowej Organizatora będą zamieszczane rezultaty wszystkich uczestników.

Bieg ma wymiar charytatywny – pamiętajmy, że jedną z głównych form wsparcia finansowego darczyńców dla osób chorujących na mukowiscydozę jest wykupienie pakietu startowego – cegiełek, które będą przeznaczone na działania Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i wsparcie ich  podopiecznych.

Możesz też się zapisać na 6. Bieg po Oddech w Zakopanem!

Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin akcji znajdziesz na stronie www.bieg.oddychaj.pl.

Powodzenia, trzymamy kciuki!