Zimowe wyzwanie – oszczędzanie!

Oszczędzaj z rachunkiem oszczędnościowym

Gdy nasze konta i portfele radzą sobie z całą serią wydatków związanych z mikołajkami, Świętami i Sylwestrem, nie mamy głowy do oszczędzania. A to przecież najlepszy czas na zdefiniowanie celów - także tych finansowych - na przyszły rok. Co zrobić, by znalazło się wśród nich odłożenie pokaźnej kwoty? Wystarczy przeczytać ten poradnik i zastosować go w praktyce

Noworoczne postanowienia mają jedną dużą wadę – mniej więcej w połowie stycznia jakoś uciekają nam z głowy. Być może dlatego, że część z nich powstaje spontanicznie, w radosnym świąteczno-noworocznym czasie. A potem, gdy przychodzi długi czas oczekiwania na wiosnę i wakacje, wydają nam się zbyt wymagające i przesadnie czasochłonne. A przecież można podejść do nich zupełnie inaczej.

Oszczędzanie może być wygodne

Oszczędzanie przez cały rok może się kojarzyć z długotrwałym wyrzeczeniem. I dwunastoma miesiącami bez przyjemności czy zachcianek. Niesłusznie! Na rynku dostępne są już produkty bankowe, które sprawiają, że oszczędzanie jest równie łatwe i intuicyjne jak wydawanie. A do tego nie zabiera nam radości życia.

Oszczędzanie może być elastyczne

W Santander Consumer Banku – banku od kredytów od niedawna dostępny jest Rachunek oszczędnościowy. Alternatywa dla lokaty, która pozwala na odkładanie i pomnażanie pieniędzy, a przy tym jest maksymalnie elastyczna.

Nie ma limitów wysokości wpłat i wypłat, a po wyciągnięciu pieniędzy z rachunku, nie tracimy zysków z odsetek. Wszystkie przelewy są darmowe – a aktualnie możesz skorzystać z atrakcyjnej promocji dotyczącej nowych środków na Rachunku oszczędnościowym. Zatem oszczędzamy więc wygodnie, dopasowując odkładane kwoty do aktualnych zarobków i… ochoty na zakupy.

Oszczędzanie może być owocne

Najlepszy w takim przyjemnym oszczędzaniu jest fakt, że ono działa. Nie gonią nas żadne terminy, na rachunek wpłacamy tylko nadwyżki, a nasza niezależność finansowa stopniowo rośnie, bo swoją robotę wykonuje atrakcyjne oprocentowanie. Co więcej, w razie czego możemy dokonać szybkiej wypłaty na pilny wydatek. A potem wrócić do oszczędzania i budowania budżetu na kolejne Święta, wakacje lub dowolny inny cel.