Wiosną wracamy do aktywności!

Wiosną wracamy do aktywności!

Przy okazji Europejskiego Tygodnia Ruchu (24-31 maja) warto zaplanować powrót do formy po zimie i długich miesiącach oglądania seriali. W pandemicznej rzeczywistości szczególnie polecana jest aktywność na świeżym powietrzu i w domu na stacjonarnych maszynach do ćwiczeń. Oto kilka rad dla tych, którzy chcą się rozruszać po dłuższej przerwie.

Czas na Twój ruch!

Zdalna nauka i praca mają swoje zalety, ale wiążą się z ograniczeniem ruchu na co dzień. To co jest korzystne w kontekście unikania pandemicznych zagrożeń, może negatywnie odbić się na samopoczuciu i zdrowiu. Dlatego trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. W dobie zamykanych siłowni i reguł nakazujących utrzymywanie dystansu społecznego idealnym rozwiązaniem będzie aktywność w plenerze lub we własnym domu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca ograniczenie siedzącego tryb życia we wszystkich grupach wiekowych. Eksperci przekonują, że liczy się każda forma ruchu, bo jakakolwiek aktywność ma lepszy wpływ na zdrowie niż jej brak. W czasach ograniczonej mobilności te wytyczne są szczególnie istotne.

Gdy ceny rosną…

Łatwo zauważyć, że potrzeba ruchu jest powszechna. Polacy na potęgę kupują orbitreki oraz rowery, także te stacjonarne. Zwiększony popyt ma jednak miejsce w sytuacji zmniejszonej podaży. Pandemia naruszyła bowiem globalne łańcuchy dostaw i wciąż występują problemy z dostępnością produkowanych w Azji części. W efekcie sprzęt sportowy stał się dobrem pożądanym, a jego ceny zauważalnie wzrosły.

Trudno oczekiwać, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach sytuacja wróci do normy. Bardziej prawdopodobne jest wręcz to, że magazyny producentów staną się kompletnie puste. Albo zostaną w nich jedynie niefunkcjonalne i drogie modele . To może być ostatni moment na wypatrzenie i zakup dobrej jakości roweru, bieżni czy orbitreka.

Rozwiązanie dla aktywnych

Zakupy warto sfinansować Mistrzowskim kredytem gotówkowym, dostępnym w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Praktycznie i wygodnie. Z zakupionych produktów będziemy mogli skorzystać od razu, a spłatę rat rozpocząć w kolejnym miesiącu. Otrzymane środki możemy też przeznaczyć drobny remont, by np. przygotować miejsce na domową siłownię.

Mistrzowski kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób spragnionych ruchu i endorfin. W ciągu kilku dni można postawić w salonie orbitrek lub wsiąść na rower i ruszyć w pierwszą trasę. Nie ma na co czekać – wiosna i lato to przecież najlepszy czas na odrabianie zimowych i pandemicznych zaległości w sporcie i rekreacji. Trzeba z tego korzystać!