Najlepsze możliwe wakacje

Najlepsze możliwe wakacje

Doczekaliśmy się! Po długich miesiącach pandemicznych ograniczeń i fatalnej pogody zaczyna się prawdziwe lato. A wraz z nim podróże oraz okazje do realizowania nowych i starych pasji. Nic dziwnego, że wiele osób pragnie, by te wakacje były wyjątkowe – wszyscy zasłużyliśmy na odpoczynek od trosk i nagrodę za cierpliwość.

Lato inne niż wszystkie

Zaplanowanie perfekcyjnych wakacji nie jest teraz proste. Właściciele hoteli, biur turystycznych i restauracji chcą sobie zrekompensować miesiące bez zysków i już podnoszą ceny. Spragnieni słońca rodacy masowo ruszą nad morze, w góry i do zagranicznych kurortów. A większy popyt będzie skutkował jeszcze większymi podwyżkami. Do tego dochodzą ograniczenia w transporcie i konieczność wykonywania testów na granicach. Jedno jest pewne – łatwo nie będzie.

Urlop dla sprytnych

Do organizacji tegorocznego wypoczynku należy podejść na spokojnie, bo pochopne decyzje prowadzą do niepotrzebnych wydatków. Dobrym pierwszym krokiem będzie określenie budżetu na cały wyjazd. Można go „złożyć” z oszczędności, bieżących wpływów i kredytu gotówkowego. Takie podejście sprawi, że kwota rozłoży się na cały rok – część została już odłożona w minionych miesiącach, część weźmiemy z ostatniej pensji, a resztę spłacimy w wygodnych ratach w nadchodzących miesiącach.

Warto podkreślić, że w przypadku kredytu gotówkowego w Santander Consumer Banku – banku od kredytów, można skorzystać z tzw. karencji. To mechanizm umożliwiający przesunięcie terminu spłaty pierwszej raty nawet o dwa miesiące. Wygodne rozwiązanie dla sprytnych urlopowiczów, którzy chcą optymalnie rozłożyć wydatki.

Sztuka dobrego wypoczynku

Gdy już określimy, jaką kwotą będziemy dysponować, możemy przejść do planowania konkretnych aktywności i wyboru miejsca, w którym będziemy wypoczywać. Na tym etapie można zebrać preferencje wszystkich członków rodziny, a potem postawić na rozwiązanie, które będzie pasować każdemu.

Niezależnie od tego gdzie pojedziemy, musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Wakacje powinny być czasem totalnego relaksu, oczyszczenia umysłu i intensywnego korzystania z atrakcji miejsca, w którym się przebywa. Zwłaszcza w tym roku, gdy wciąż dochodzimy do siebie po pandemii i potrzebujemy beztroski jak nigdy wcześniej. Dlatego warto dobrze zaplanować wydatki i atrakcje, a potem przestawić się na tryb wakacyjny i korzystać z urlopu na 100%.