Energia prosto ze słońca

Energia prosto ze słońca

Latem właściciele instalacji fotowoltaicznych triumfują – oszczędzają spore pieniądze i w pełni wykorzystują możliwości ekologicznej technologii. Ale przecież panele dają benefity przez cały rok, więc zawsze jest dobry czas na ich zakup i instalację. Należy jedynie pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Mały wysiłek – duża różnica

Dach domu jednorodzinnego, na którym nie zamontowano paneli, to niewykorzystany potencjał. Dostępne na rynku urządzenia są już na tyle efektywne, że nawet w naszym klimacie robią dużą różnicę. Wystarczy zapytać sąsiadów, którzy skorzystali z dotacji lub samodzielnie sfinansowali zakup instalacji PV. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w ich budżetach domowych pojawiły się niemałe oszczędności.

Sztuka korzystania z paneli

Instalacja paneli szybko daje wymierne korzyści, ale trzeba zadbać o to, by wszystko działało bez zarzutu i służyło nam wiele lat. Do tego służy Ubezpieczenie Fotowoltaika w Mondial Assistance. To szyte na miarę rozwiązanie, dedykowane właścicielom instalacji fotowoltaicznych.

Ubezpieczenie uwzględnia najczęstsze zagrożenia w postaci gwałtownych zjawisk atmosferycznych, a także szkód wyrządzanych przez przestępców, którzy mogą ukraść lub zniszczyć fragmenty instalacji. Równie niebezpieczne są zwierzęta. Okazuje się bowiem, że jednym z najczęstszych uszkodzeń są przegryzione przez nie kable. Polisa przyda się także, gdy powstaną szkody elektryczne lub przypadkowe uszkodzenie. Fragmenty paneli ulegają zniszczeniu zwłaszcza podczas remontu dachu lub innych prac naprawczych.

Na wszelki wypadek

Wymienione sytuacje nie zdarzają się często, ale ryzyko istnieje zawsze. Ubezpieczenie ogranicza konsekwencje i pozwala spać spokojnie. Nie tylko pokrywa straty finansowe, ale zapewnia także interwencję elektryka i pomoc prawną. Co więcej, jeśli instalacja w wyniku zdarzenia losowego nie wytwarza prądu, ubezpieczyciel wypłaca świadczenie za każdy dzień straty, według określonych stawek.

Jak zacząć oszczędzać na prądzie?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływają dwie rzeczy: wartość instalacji (do 100 000 zł) oraz długość polisy (2, 3 lub 4 lata). Partnerzy handlowi Santander Consumer Banku – banku od kredytów chętnie udzielą szerszych informacji. To właśnie u nich, przy zakupie instalacji, można nabyć Ubezpieczenie Fotowoltaika.

Jeśli chodzi o płatność za sprzęt, to najwygodniej będzie rozłożyć ją na raty. Do kredytu można także „dorzucić” składkę ubezpieczenia. Nie trzeba więc - choć jest taka opcja – płacić w sklepie gotówką za ubezpieczenie instalacji PV. Raty naprawdę się opłacają - budżet domowy nie zostanie obciążony dużym wydatkiem, a do tego co miesiąc będziemy oszczędzać na prądzie. Czysty, bo oparty na czystej energii, zysk!