Jak zadbać o zdrowie najbliższych?

Jak zadbać o zdrowie najbliższych?

Rodzina i zdrowie powinny być naszymi absolutnymi priorytetami w każdych okolicznościach. Jednak na co dzień nie pamiętamy o tej oczywistej prawdzie lub odsuwamy ją na drugi plan. W czasie pandemii chyba każdy zdał sobie sprawę z tego, jak kluczowa jest troska o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych. Oto poradnik dla tych, którzy chcą jak najlepiej zadbać o swoją rodzinę

Do pewnego momentu dbanie o zdrowie jest czynnością teoretyczną. Gdy jesteśmy młodzi i nie zagraża nam żadne zewnętrzne niebezpieczeństwo, budujemy strategie postępowania z potencjalnymi chorobami, czytamy o nowych lekach i zastanawiamy się, co zrobilibyśmy w razie konieczności. Zwykle robimy tyle, by czuć się w miarę spokojnie. Zażywamy popularne suplementy, ćwiczymy i jemy warzywa. Co jakiś czas idziemy się przebadać. Wciąż jednak dobre zdrowie jest dla nas stanem domyślnym, a choroba to abstrakcyjne zagrożenie, które przebywa w dalekiej przyszłości.

Po pierwsze: przezorność

Na początku każdej historii o odpartym zagrożeniu pojawia się ktoś, kto wykonuje proste ćwiczenie umysłowe: co by się stało, gdyby coś poszło źle. Tak myśleli władcy przed rozbudowaniem murów obronnych i tak powinno się myśleć przez zbudowaniem ochrony dla siebie i najbliższych. Czyli analizujemy i identyfikujemy zagrożenia, a potem działamy.

W jaki sposób? Definiujemy potrzeby i rozpoczynamy wznoszenie muru obronnego. Robimy zapas podstawowych leków i akcesoriów medycznych, wykonujemy badania profilaktyczne i wykupujemy ubezpieczenie, w którego zakres wchodzi pakiet świadczeń medycznych dla całej rodziny. 

Po drugie: pomoc medyczna

W obecnych czasach wygodny dostęp do wizyt lekarskich, konsultacji, zabiegów, badań i rehabilitacji jest nie do przecenienia. Taki komfort daje MediPakiet Plus – ubezpieczenie indywidualne lub rodzinne, oferowane przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów.

Ubezpieczony może zamówić wizytę lekarza rodzinnego, internisty lub pediatry, a także skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów, zabiegów ambulatoryjnych i szeregu badań. Wśród tych ostatnich znajdują się na przykład tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. W dojściu do pełni zdrowia pomocne będą natomiast zabiegi rehabilitacyjne. 

Po trzecie: pomoc opiekuńcza

Czasem standardowe usługi medyczne są niewystarczające. MediPakiet Plus jest niezwykle przydatny także w takich sytuacjach. To szereg świadczeń opiekuńczych dla całej rodziny. Od opieki pielęgniarskiej po dostawę leków i transport medyczny. To również opieka nad dziećmi, nad osobami niesamodzielnymi i nad zwierzętami. Łatwo sobie wyobrazić, jak kluczowe może być takie wsparcie w trudnym momencie.

W powrocie do pełni zdrowia przydatna będzie z kolei pomoc domowa po hospitalizacji oraz sprzęt rehabilitacyjny. Ubezpieczenie pokrywa koszty jego zakupu lub wypożyczenia. Dzięki temu ubezpieczony unika kolejnych wydatków oraz nie musi się martwić o organizację życia podczas dochodzenia do siebie. Nieodłączną częścią problemów zdrowotnych są bowiem komplikacje z prostymi codziennymi czynnościami – zaopatrzeniem, logistyką, utrzymaniem czystości itd.

Po czwarte: świadczenia dodatkowe

W skład ubezpieczenia MediPakiet Plus wchodzą także dodatkowe benefity, z których można korzystać, nawet jeśli nie zaistnieje zdarzenie ubezpieczeniowe. To przede wszystkim Telefoniczna Informacja Medyczna oraz Stomatologiczny Program Rabatowy. Ich nazwy mówią same za siebie. Ich zalety także. Zdalna informacja medyczna w tak niespokojnych czasach jest na wagę złota. A rabaty na usługi stomatologiczne są cenne zawsze - bez względu na sytuację i okoliczności.

Po piąte: seria szybkich decyzji

Skuteczna ochrona wymaga błyskawicznych decyzji, ponieważ zagrożenia zdrowotne mają to do siebie, że rzadko się zapowiadają z wyprzedzeniem. Teraz jest idealny czas na zajęcie się zdrowiem w swojej rodzinie. Zbliża się sezon chorobowy, żyjemy w czasach pandemii, a służba zdrowia jest poważnie obciążona. Wykorzystajmy nadchodzące tygodnie na budowę prawdziwej, maksymalnie skutecznej ochrony. Zacznijmy od stworzenia zapasu podstawowych leków, skończmy na wykupieniu ubezpieczenia MediPakiet Plus. Najlepiej dla całej rodziny.