Jak płacić wygodnie i bezpiecznie w cyfrowym świecie

Jak płacić wygodnie i bezpiecznie w cyfrowym świecie

W tych niepewnych czasach pewne jest tylko jedno – zakupy jeszcze szybciej przenoszą się do internetu. Do niedawna docenialiśmy kupowanie online głównie za wygodę i ceny, teraz na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo. E-zakupy mają tyle zalet, że wręcz grzechem byłoby niewykorzystywanie możliwości, jakie dają. Do tego będzie nam potrzebna dobra karta kredytowa.

Kupowanie w internecie to temat, który zawsze budził duże emocje. Najpierw zachwycaliśmy się niskimi cenami, następnie niepokoiliśmy się kwestiami bezpieczeństwa, a w ostatnich latach cieszymy się z coraz nowocześniejszych form płatności i dostawy. Jesteśmy teraz na takim etapie rozwoju rynku e-commerce, gdzie ceny są wciąż atrakcyjne, zabezpieczenia naprawdę solidne, a cały proces zakupu wygodny jak nigdy.

Karta daje bezpieczeństwo

Karty kredytowe nie są nowymi produktami bankowymi, ale doskonale sprawdzają się w nowych, pandemicznych czasach. Klienci Santander Consumer Banku – banku od kredytów korzystają z ich największych zalet - na przykład z podwójnego zabezpieczenia każdej płatności online. Transakcje potwierdzają jednorazowym kodem 3D Secure, który otrzymują przez SMS oraz hasłem uwierzytelniającym. Wygodnie i bezpiecznie!

Inną zaletą jest tzw. charge back, o którym nie wiemy lub często zapominamy. A naprawdę warto mieć świadomość jaką wartość daje posiadaczom kart. Charge back to mechanizm zabezpieczający przed nieuczciwymi sprzedawcami, który pozwala odzyskać  wydane pieniądze. Roszczeń od sprzedawcy dochodzimy wtedy za pośrednictwem Banku – wydawcy karty. Żadna inna forma płatności nie gwarantuje tak wysokiej ochrony.  

Karta daje możliwości

Dość oczywistą zaletą każdej karty kredytowej jest jej uniwersalność. Ten niepozorny kawałek plastiku przydaje się podczas buszowania w polskich e-sklepach, przy zakupach w zagranicznych sklepach internetowych, a także przy płatnościach cyklicznych. Kartę można podpiąć do subskrypcji i abonamentów na platformach cyfrowych (np. muzycznych, filmowych) albo do aplikacji (np. do zamawiania jedzenia lub taksówek). Pozwala to na dokonanie płatności z naszym minimalnym udziałem, a pobrane kwoty można spłacać w późniejszym terminie.

Kartą można płacić w cyfrowym świecie nie tylko za produkty, ale i usługi. Zakup biletów lotniczych, ubezpieczeń komunikacyjnych czy rezerwacja noclegu z kartą jest po prostu łatwiejsza.

To szczególnie wygodne, gdy mamy nieregularne wpływy na konto, bo płacąc kartą kredytową, korzysta się z pieniędzy banku. Potem naturalnie się ją spłaca – jednorazowo lub w ratach. Ważne jest to, że niespodziewany wydatek lub cykliczna płatność będą na pewno zrealizowane, w dowolnym momencie.

Karta daje wygodę

Czy karta kredytowa to dobre narzędzie na obecne czasy? Według raportu „Polaków Portfel Własny: zakupy w dobie pandemii” aż 36% Polaków w czasie pandemii częściej robi zakupy w internecie, a 10% częściej korzysta z karty kredytowej. Wygląda na to, że w minionych miesiącach zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa finansowego. A także pewny, niezależny od zatorów płatniczych i innych nieprzewidzianych zdarzeń, dostęp do gotówki. Właściciele kart kredytowych takich problemów raczej nie mają.