Za nami 18. Bieg po Nowe Życie

Za nami 18. Bieg po Nowe Życie

W niedzielę, 13 czerwca, zakończyła się 18. edycja Biegu po Nowe Życie. Wzięły w nim udział osoby po przeszczepieniu z całej Polski wraz z lekarzami oraz znanymi osobistościami ze świata kina, teatru, telewizji czy sportu. Nie zabrakło tam również przedstawicieli naszego banku, którzy wraz z innymi spotkali się w Wiśle, by wspierać medycynę transplantacyjną i szerzyć wiedzę na jej temat.

Bieg po Nowe Życie wspiera polską transplantologię, upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo organów, ratując życie wielu Polaków i kończąc dramat ich rodzin. Transplantacja to szansa na powrót do pracy, nauki, podróżowania i realizowania pasji, co potwierdzają osoby po przeszczepie narządów, biorące udział w biegu. Jego uczestnicy jak zwykle poruszają się w sztafetach złożonych z trzech osób, a każda z nich ma do przejścia symboliczny kilometr z pomocą kijków do nordic walking.

W tej edycji na starcie stanęło 60 sztafet, składających się z dawnych pacjentów oddziałów transplantologicznych, lekarzy i gwiazd wspierających inicjatywę. W wydarzeniu wzięli udział ambasador akcji bokser i kickbokser Przemysław Saleta, który kilkanaście lat temu oddał nerkę swojej córce Nicole, aktor Rafał Zawierucha, aktorki Olga Kalicka i Olga Łasak, aktorka i prezenterka Elżbieta Romanowska, koszykarz Marcin Gortat i wiele innych osobistości znanych nam z ekranów telewizyjnych.

Oprócz nich w sztafetach zajęli miejsce transplantolodzy i specjaliści z dziedzin powiązanych z przeszczepami narządów oraz koordynatorzy transplantacyjni. Na trasie zobaczyliśmy m.in. prof. Romana Danielewicza, prezesa Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, prof. Zbigniewa Włodarczyka, transplantologa i dziekana wydziału lekarskiego UMK w Bydgoszczy, czy prof. Sławomira Nazarewskiego z Centralnego Szpitala Klinicznego WUM w Warszawie oraz dyrektora ds. medycznych Poltransplantu dr hab. Jarosława Czerwińskiego.

W Wiśle nie zabrakło również przedstawicieli naszego banku, który po raz kolejny został partnerem generalnym wydarzenia. Na miejscu biegu pojawili się Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku, Dariusz Józefiak, Krzysztof Bednarz, Agnieszka Gomułkiewicz, Róża Gieniec-Czuba, Marta Pawlas i Sylwia Małycha.

- Transplantacja to nowe życie. Nadzieja, że wszystko co najlepsze, jeszcze się wydarzy. Każda historia osób po przeszczepieniu jest inna – powrót do zdrowia to trudna i ryzykowna walka, ciągła niepewność i obawy. Dlatego też kolejny raz wspieramy Bieg po Nowe Życie - aby być blisko tych, którzy otrzymali drugą szansę i pokazać, że wspólne działanie może uratować czyjeś życie – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku. - Cieszymy się, że jubileuszowa, 10.edycja Biegu po Nowe Życie odbyła się w Wiśle bez żadnych przeszkód, zwłaszcza w tak niełatwym dla wszystkich czasie. Braliśmy czynnie udział w tym wydarzeniu stojąc ramię w ramię na sztafetach z innymi uczestnikami, a nasi pracownicy chętnie zaangażowali się do wspólnej inicjatywy z uśmiechem i radością. W naszym banku podejmujemy się wielu inicjatyw w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i trzymamy kciuki za ich dalsze powodzenie – dodaje.

Znana jest już data kolejnego Biegu po Nowe Życie. 19. edycja wydarzenia zawita do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 18 września 2021 roku. Jest to dobra wiadomość, zważywszy na to, że w ubiegłym roku w związku z pandemią koronawirusa, ilość zabiegów wyraźnie się zmniejszyła, czego nie można powiedzieć o osobach czekających na pomoc. Edukacja społeczeństwa w zakresie przeszczepień narządów jest, więc tym bardziej potrzebna.

- Bieg po Nowe Życie to jedna z najważniejszych inicjatyw społecznych, które wspiera nasz bank. Świadomość problematyki transplantologii w Polsce wśród społeczeństwa jest jeszcze dość niska – mówi Sylwia Małycha, Menadżer ds. PR z Santander Consumer Banku. - Naszymi działaniami i aktywnością pracowników, którzy biorą udział w każdej edycji biegu chcemy zachęcić innych do włączenia się we wspólny cel – ratowanie życia. Dlatego też kontynuujemy akcję „Zwykła Karta – Niezwykły Dar”, będącą częścią Biegu po Nowe Życie – jest to wyrażenie indywidualnej woli na pobranie po śmierci narządów do przeszczepu. Rozdaliśmy już ponad 200 tysięcy takich świadectw woli – dodaje.