Wystartował konkurs na projekt koszulki dla uczestników 9. Biegu po Oddech

Wystartował konkurs na projekt koszulki dla uczestników 9. Biegu po Oddech

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą ogłosiło konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną uczestnicy 9. edycji Biegu po Oddech. Od wielu lat wspieramy tę szczytną inicjatywę, dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Więcej szczegółów prezentujemy poniżej.

Skąd pomysł na konkurs?

Już 1 kwietnia 2024 r. rozpocznie się wirtualna część 9. edycji Biegu po Oddech, której uczestnicy tradycyjnie będą mogli przejść lub przebiec 5 km w dowolnym miejscu na rzecz chorych na mukowiscydozę. W tym roku Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zorganizowało konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną zawodnicy zarówno w biegu wirtualnym, jak i w stacjonarnym w dniu 1 września br. w Zakopanem. Ma to na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tej choroby, a także dalszą popularyzację wydarzenia Bieg po Oddech. 

Dlaczego to takie istotne?

Środki zebrane dzięki biegowi od zawodników i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Ponadto wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. 

Jakie są zasady?

Konkurs jest skierowany do pełnoletnich osób fizycznych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jeden, oryginalny projekt graficzny, który nie był wcześniej publikowany. Termin składania prac upływa 16 lutego o godz. 15:00. Nadesłane projekty będą oceniane pod kątem kreatywności, estetyki i zgodności z tematem. Następnie komisja konkursowa wybierze dwie najlepsze prace, które zostaną poddane pod głosowanie na fanpage’u 9. Biegu po Oddech na Facebooku. Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów. Nagrodą dla najlepszej pracy będzie voucher pobytowy na dwie doby dla dwóch osób w jednym z czterogwiazdkowych hoteli w Zakopanem, do wykorzystania aż do marca 2025 r. 

Zainteresowani udziałem? Regulamin i więcej szczegółów na temat konkursu jest dostępnych na stronie Polskiego Towarzystwa do Walki z Mukowiscydozą pod hasłem „Bieg po Oddech”. Polecamy, warto wziąć udział i wspomóc misję PTWM!