Wspieramy 8. Bieg po Oddech dla chorych na mukowiscydozę

Wspieramy 8. Bieg po Oddech dla chorych na mukowiscydozę

Już 3 września br. w Zakopanem odbędzie się 8. Bieg Po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM). Głównym sponsorem wydarzenia tradycyjnie został Santander Consumer Bank. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Jaki jest cel wydarzenia?

Uczestnictwo w Biegu po Oddech przekłada się na realną pomoc dla chorych na mukowiscydozę. Środki zebrane dzięki tej inicjatywie od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Poza tym wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny.

Gdzie odbędzie się najnowsza edycja?

8. Bieg po Oddech rozpocznie się 3 września o godz. 10:00 w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Na każdego, kto weźmie udział w wydarzeniu, czekają zaprojektowane specjalnie na bieg pamiątkowe koszulki oraz symboliczne medale. Na mecie będzie można również skorzystać z poczęstunku i przyłączyć się do charytatywnego pikniku rodzinnego z zabawami i konkursami z nagrodami. Tradycyjnie w biegu w Zakopanem weźmie udział również pięciu ambasadorów z Santander Consumer Banku oraz członek zarządu – Mariusz Klepacz. 

Warto dodać, że osoby, które nie mogą pojawić się w Zakopanem od kilku lat mogą brać udział w wirtualnej formule wydarzenia, która umożliwia pokonanie dystansu 5 km w dowolnym miejscu na świecie. W tym roku zdalna edycja rozpoczęła się 1 kwietnia i kończy się 31 sierpnia br. Wzięli w niej udział pracownicy naszego banku – od początku kwietnia wirtualny bieg dla chorych na mukowiscydozę odbyło ponad 200 osób. - Co roku, razem z innymi uczestnikami stajemy na starcie Biegu po Oddech w Zakopanem, żeby wspólnie wspierać osoby chore na mukowiscydozę, a także promować sport i aktywny, zdrowy tryb życia  – mówi Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku. – Już od początku kwietnia, ponad 200 pracowników i pracowniczek naszego banku wzięło udział w wirtualnej formule biegu – cieszymy się, że razem możemy być częścią tej wyjątkowej inicjatywy i zaangażować się czynnie w ratowanie życia innych ludzi – to jest dla nas najważniejsze – dodaje.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie organizatora: https://bieg.ptwm.org.pl/