Jesteśmy Partnerem Generalnym 21. Biegu Po Nowe Życie

Jesteśmy Partnerem Generalnym 21. Biegu Po Nowe Życie

Już 10 września w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się 21. Bieg po Nowe Życie. Santander Consumer Bank po raz kolejny zdecydował się wesprzeć to ważne wydarzenie, mające na celu popularyzację świadomego dawstwa organów do przeszczepienia. Szerzenie tej wiedzy jest niezwykle potrzebne, ponieważ w Polsce na przeszczep czeka blisko 1 800 osób.

Według danych „Poltransplant”, w 2021 r. udało się przeprowadzić prawie 1 300 przeszczepień. To jednak cały czas za mało w porównaniu do liczby osób oczekujących na nowe organy. Dlatego inicjatywy takie jak Bieg po Nowe Życie, edukujące społeczeństwo w temacie transplantacji, są tak potrzebne.

Wydarzenie jest wspierane przez znane osobistości m.in. przez Przemysława Saletę, który jest jego ambasadorem i współtwórcą, ale również przez innych: sportowców, artystów, dziennikarzy oraz lekarzy powiązanych z tematem transplantologii. Weźmie w nim udział także ponad 80 osób po przeszczepieniu, które mogły odzyskać zdrowie dzięki transplantacji, oraz przedstawiciele partnerów inicjatywy, w tym Santander Consumer Banku. Bieg po Nowe Życie jest dla nas ważnym połączeniem biznesu i szeroko pojętej działalności społecznej. To szczególna inicjatywa, w której kwestie związane z promowaniem zdrowia - w tym przypadku transplantacji i świadomego dawstwa narządów oraz aktywności fizycznej są na pierwszym miejscu. Takie działanie mieści się w filozofii naszej firmy i bardzo chętnie znów wspólnie staniemy na starcie biegu, aby promować ten szczytny cel  – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku – Generalnego Partnera wydarzenia. 

Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Bieg po Nowe Życie będzie miał miejsce 10 września o godz. 12:00. Wtedy to maszerując w trzyosobowych sztafetach, z pomocą kijów do nordic walking, osoby wspierające inicjatywę przejdą wspólnie symboliczny kilometr. W warszawskiej edycji Biegu na starcie pojawi się ponad 80 sztafet, czyli łącznie 240 osób. Celem marszu jest zachęcenie do świadomego dawstwa narządów i upowszechnienia świadectw woli, które mogą dać drugie życie chorym czekającym na transplantację.

Zachęcamy do śledzenia inicjatywy przez stronę organizatora: https://transplantologia.info/