Na wszelki Onko Przypadek

Na wszelki Onko Przypadek

Od wielu lat październik jest nazywany miesiącem walki z rakiem. To dobry pretekst i okazja, by zwracać szczególną uwagę na profilaktykę i przypominać o dostępnych ubezpieczeniach onkologicznych. Jedną z takich propozycji jest ubezpieczenie Onko Pomoc. Obejmuje ono świadczenia finansowe oraz medyczne, z których można korzystać nie tylko w razie choroby nowotworowej.

Z jednej strony nowotwory nie są już tematem tabu, którego się unika. Mówi się o nich w mediach, powstają kolejne szpitale onkologiczne i fundacje dla chorych, obchodzi się dni i miesiące walki z rakiem. Z drugiej strony, gdy tego rodzaju schorzenie pojawia się w rodzinie lub w kręgu znajomych, dopada nas głęboki, paraliżujący strach. Martwimy się o innych, ale jednocześnie zastanawiamy się z trwogą, czy mielibyśmy siłę i zasoby, by poradzić sobie z własną chorobą.

Czy można się uchronić?

Znane powiedzenie mówi „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W przypadku nowotworów sprawa nie jest taka prosta, bo znaczna część przypadków ma podłoże genetyczne. Dlatego najistotniejsze z punktu widzenia ograniczenia ryzyka rozwoju choroby nowotworowej są systematyczne badania. W pewnym stopniu możemy również kontrolować czynniki zewnętrzne, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie – dietę, palenie papierosów, narażenie na rakotwórcze substancje. Tego rodzaju profilaktyka na pewno wyjdzie nam na zdrowie – nie dość, że ograniczy ryzyko raka, to dodatkowo wpłynie pozytywnie na ogólny stan naszego organizmu.

Dołączamy do przezornych

Bardzo ważnym i komplementarnym w stosunku do profilaktyki rozwiązaniem jest ubezpieczenie. Najlepiej takie, które sprawdzi się w przypadku każdej choroby. Onko Pomoc - ubezpieczenie dostępne w Santander Consumer Banku, to kompleksowy pakiet wsparcia. Zawiera specjalistyczne badania, rozszerzoną diagnostykę i konsultacje lekarzy specjalistów, które są dostępne przy każdej chorobie. W czasach potężnych kolejek w powszechnej służbie zdrowia takie ubezpieczenie jest bezcenne. Zwłaszcza, że zapewnia wsparcie także w przypadku choroby nowotworowej.

Onko Pomoc to indywidualne ubezpieczenie, które można nabyć w jednym z trzech wariantów. Świadczenia finansowe jakie może otrzymać ubezpieczony w przypadku zachorowania na raka wynosi, w zależności od wariantu: 30 000 zł, 60 000 zł lub 120 000 zł. Umowę podpisuje się na 24 lub 36 miesięcy, a płatność realizuje jednorazowo lub w miesięcznych ratach. Ubezpieczonym może być osoba, która dotychczas nie chorowała na raka i nie jest w trakcie diagnostyki onkologicznej.

Nie tylko świadczenia pieniężne

Zakres ubezpieczenia obejmuje także zagraniczną opinię medyczną, dzięki której można zweryfikować lub potwierdzić diagnozę oraz Assistance pomocny. Ten ostatni składnik jest szczególnie warty uwagi, gdyż obejmuje między innymi rehabilitację, zakup i wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc domową i pielęgniarską, transport do i z placówki medycznej czy dostosowanie miejsca zamieszkania do potrzeb ubezpieczonego. Mniej oczywiste, lecz równie ważne, elementy to konsultacje psychologiczne oraz zwrot kosztów zakupu protezy i peruki.

Nowoczesny system obronny

 

Złośliwy przeciwnik wymaga rozbudowanego systemu defensywnego. Ubezpieczenie Onko Pomoc jest rozwiązaniem kompleksowym, wyposażonym w świadczenie pieniężne oraz szereg elementów dodatkowych, który działa nie tylko w przypadku chorób onkologicznych ale również innych schorzeń. Październik jako miesiąc walki z rakiem jest może symbolem, ale to dobry czas na podjęcie działań jak najbardziej realnych. Takich jak wykupienie skutecznego, wszechstronnego ubezpieczenia na wszelki Onko Przypadek.