Karencja w spłacie kredytu przydaje się w lecie...

Karencja w spłacie kredytu przydaje się w lecie...

Wakacje to czas, na który wielu z nas czeka z utęsknieniem. To okazja, by odpocząć, zrelaksować się i naładować baterie po miesiącach ciężkiej pracy. A w tym czasie warto pomyśleć o kredycie z karencją spłaty. 

Dowiedz się więcej o kredycie z karencją spłaty i zobacz jak można z niego skorzystać. 

Czym jest karencja spłaty kredytu? 

Jeśli weźmiesz tradycyjny kredyt gotówkowy, będziesz musiał uregulować pierwszą ratę w miesiącu przypadającym bezpośrednio po miesiącu uruchomienia finansowania. Biorąc kredyt z karencją, przesuniesz płatność pierwszej raty o jeden, dwa, a nawet 4 miesiące! Jak w praktyce działa karencja kredytu gotówkowego?

Karencja to czas, w którym nie trzeba od razu spłacać rat nowego kredytu. Dotyczy to zarówno kapitału, jak i odsetek. Jest to odroczenie terminu rozpoczęcia spłaty pierwszej raty, a więc również kolejnych rat. To pozwala klientowi cieszyć się w pełni dostępnymi środkami kredytowymi bez konieczności spłaty w okresie karencji. Długość karencji zależy od danego produktu i preferencji klienta, przy czym w Santander Consumer Banku może sięgać nawet 4 miesiące.

Klienci Santander Consumer Banku chętnie korzystają z tego rozwiązania.

Karencja przesuwa spłatę raty lub rat na określony okres i nie wpływa to negatywnie na historię kredytową w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Co więcej za korzystanie z karencji nie ponosimy dodatkowych opłat, co czyni tę opcję jeszcze atrakcyjniejszą.

Trzeba tylko pamiętać, że karencja nie zmniejsza naszego zadłużenia – to jedynie odroczenie spłaty.

Kiedy warto zdecydować się na karencję w spłacie kredytu? 

1. Nieprzewidziane wydatki

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy, ale zaskoczyły Cię nieprzewidziane wydatki, które uniemożliwią terminową spłatę rat? Kredyt z karencją okaże się strzałem w 10! Jeśli złożysz wniosek kredytowy, a bank wyda pozytywną decyzję, pieniądze niezwłocznie znajdą się na Twoim koncie. Dzięki karencji przesuniesz płatność pierwszej raty nawet o trzy miesiące i z powodzeniem sfinansujesz nadprogramowe koszty.

2. Przejściowe problemy finansowe

Kredyt z karencją będzie  świetnym rozwiązaniem także w przypadku przejściowych kłopotów finansowych. Jeśli chcesz czasowo załatać dziurę w domowym budżecie, rozpoczęcie spłaty po kilku miesiącach od zawarcia umowy kredytowej z pewnością Ci w tym pomoże.

3. Zakończenie spłaty innego kredytu

Znalazłeś promocyjną ofertę kredytu, ale zależy Ci na tym, aby przed rozpoczęciem jego spłaty zamknąć aktualnie spłacany kredyt lub pożyczkę? Jeśli do zakończenia umowy pozostało jedynie kilka miesięcy, kredyt z karencją ułatwi i Ci zachować finansową płynność. Zobowiązania "nie nałożą się na siebie", portfel odetchnie z ulgą, a Ty unikniesz nadmiernego zadłużenia.

4. Oczekiwanie na zastrzyk gotówki

W ciągu najbliższych miesięcy planujesz zakończenie lokaty, dostaniesz premię lub podwyżkę? Kredyt z karencją poprawi Twoją sytuację finansową tu i teraz oraz pozwoli sfinansować wydatki, które nie mogą zaczekać. Dzięki dodatkowym środkom, które pojawią się na Twoim koncie już niebawem, zachowasz pewność, że terminowa spłata zobowiązania nie będzie nadmiernym ciężarem.

5. Niższe dochody

Niższe niż dotychczas dochody wynikające np. z długiego zwolnienia lekarskiego, nie muszą być przyczyną rezygnacji z sięgnięcia po kredyt gotówkowy. Jeśli w ciągu kolejnych miesięcy Twoja pensja wróci do normy, kredyt z karencją pomoże przetrwać gorszy finansowo czas.

Jak otrzymać karencję kredytu? 

Otrzymanie karencji w spłacie kredytu jest prostsze, niż może się wydawać. Aby skorzystać z tej opcji, możesz podjąć kilka kroków, które ułatwią Ci cały proces.

Możesz wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. W ten sposób jeden z naszych konsultantów skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby omówić szczegóły i pomóc w dalszych krokach.

Jeżeli preferujesz bezpośredni kontakt, możesz odwiedzić najbliższy oddział Santander Consumer Banku. W placówce otrzymasz szczegółowe informacje na temat karencji w spłacie kredytu.

Dla tych, którzy wolą załatwiać sprawy przez telefon, dostępna jest również infolinia. Wystarczy zadzwonić pod numer 195 00, aby dowiedzieć się więcej na temat karencji i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące tej opcji.

Niezależnie od wybranej metody, nasi specjaliści są gotowi pomóc Ci w każdym kroku, aby proces uzyskania karencji był jak najbardziej komfortowy i dostosowany do Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej o propozycji kredytu gotówkowego Santander Consumer Banku.