Coraz chętniej korzystamy z produktów bankowych z równą ratą

Coraz chętniej korzystamy z produktów bankowych z równą ratą

Niepewna sytuacja ekonomiczna sprawia, że przykładamy coraz większą wagę do racjonalnego planowania wydatków. Jak wynika z naszego raportu „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022”, ponad połowa Polaków uważa, że w nadchodzących miesiącach pogorszy się ich sytuacja finansowa. Właśnie z tego powodu, coraz częściej sięgamy po produkty bankowe, które ułatwiają zarządzanie finansami. Do takich rozwiązań zalicza się między innymi Równoratką – kredyt gotówkowy z równą ratą i stałym, bezpiecznym oprocentowaniem. W związku z rosnącym zainteresowaniem tą propozycją postanowiliśmy rozszerzyć grono klientów, którzy mogą z niej skorzystać.

Według danych z naszego raportu „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022” ponad połowa Polaków przyznaje, że obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce i wojna w Ukrainie zmuszają ich by odkładać większe wydatki na później. Lepszego zarządzania własnym budżetem wymaga od nas obecna sytuacja spowodowana m.in. wzrostami cen usług i produktów, a także niepewność związana z tym co dziać się będzie w najbliższej przyszłości. Ponad połowa z nas (52 proc.) przypuszcza, że w nadchodzących miesiącach warunki ekonomiczne będą jeszcze bardziej wymagające dla ich portfeli.

Rosnąca inflacja i wzrost niepewności sprawiają, że stajemy się coraz bardziej świadomi finansowo i chętniej korzystamy z finansowania zewnętrznego. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty, które ułatwiają zapanowanie nad domowym budżetem, takie jak Równoratka. To kredyt gotówkowy z okrągłą ratą i stałym, bezpiecznym oprocentowaniem odpornego na inflację. Od połowy lutego, czyli od momentu wprowadzenia produktu do naszej oferty, umowy kredytu podpisało już kilkaset osób. 

W odpowiedzi na duże zainteresowanie propozycją, zdecydowaliśmy się  udostępnić Równoratkę szerszej grupie osób. Od początku maja z produktu skorzystać mogą już nie tylko nowi klienci banku, lecz także ci, którzy korzystali z naszego kredytu ratalnego, ale nigdy nie mieli w Santander Consumer Bank kredytu gotówkowego ani karty kredytowej.

Równoratka to kompleksowe rozwiązanie zamknięte w prostej formule. Kredyt można wziąć na 42 miesiące w kwocie 5, 10 lub 15 tysięcy zł i wykorzystać na dowolny cel. W zależności od wysokości finansowania, rata wyniesie 150, 300 lub 450 zł. Co ważne, korzystając z tego rozwiązania, mamy pewność, że nie będziemy musieli spłacać więcej niż zostało to ustalone na samym początku, bez względu na okoliczności.

Równoratkę można wziąć osobiście w jednej z placówek Santander Consumer Bank lub kontaktując się z contact center. O kredyt online będą się mogli ubiegać również klienci, którzy otrzymają specjalnego mejla od banku. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej pieniądze otrzymamy w ciągu 24h za pomocą przelewu bankowego.

Więcej o rozwiązaniu na stronie Równoratki.